Proběhla celorepubliková policejní akce Cizinec

30.03.2017 16:20

Policisté se zaměřili na nelegální zaměstnávání.

Proběhla celorepubliková policejní akce Cizinec
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.
reklama

Ve dnech 27. 3.  –  29. 3. 2017 proběhla na celém území ČR kontrolně bezpečnostní akce cizinecké policie, zaměřená na odhalování nelegálního pobytu cizinců, zejména s ohledem na nelegální výkon práce.

Do akce se zapojilo vedle ŘSCP všech 14 krajských ředitelství Policie ČR, která do opatření nasadila více než 1 200 policistů. Vzhledem ke stále se zvyšujícímu trendu, kterým je zneužívání pracovních víz jiného členského státu Evropské unie k výkonu práce na území ČR, věnovali policisté svou pozornost právě cizincům pracujících ve firmách a provozovnách. Součinnost Policii ČR poskytli i příslušníci Celní správy České republiky a pracovníci oblastních inspektorátů práce. 

Výsledky akce potvrdily základní současné trendy v oblasti nelegální migrace. V první řadě dochází ve značném počtu ke zneužívání polských schengenských víz a pobytových povolení k neoprávněnému výkonu práce, zejména ze strany státních příslušníků Ukrajiny a Moldávie.  Dále se potvrzuje zvyšující se trend výskytu padělaných a pozměněných cestovních dokladů Rumunska, které využívají především občané Ukrajiny převážně k legalizaci svého pobytu na území České republiky, ale také k neoprávněnému výkonu práce.

Do opatření, v rámci kterého policisté kontrolovali také noční podniky, ubytovny, železnice a jiná místa s vyšší koncentrací cizinců, včetně hlavních příjezdových komunikací ke státním hranicím ČR se zapojili i policisté SRN a Polska, kteří vytvořili společné hlídky v příhraničních teritoriích s českou policií. Výsledkem třídenní celorepublikové policejní akce je 293 zahájených řízení o správním vyhoštění převážně pro nelegální výkon zaměstnání. 25 cizinců se dopustilo trestného činu padělání a pozměňování veřejné listiny a 350 bylo postiženo za přestupek.

Policisté dále zjistili 25 padělaných nebo pozměněných dokladů, 16 správních deliktů, kterého se dopustili poskytovatelé ubytovacích služeb a zajištěno bylo i 5 celostátně hledaných osob.

Vzhledem k dosaženým výsledkům a nutnosti eliminace zjištěných trendů nelegální migrace plánuje Policie ČR v podobných aktivitách pokračovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČSÚ: Počet ekonomicky neaktivních a nezaměstnaných meziročně vzrostl

12:39 ČSÚ: Počet ekonomicky neaktivních a nezaměstnaných meziročně vzrostl

Celková zaměstnanost se ve 2. čtvrtletí 2020 meziročně snížila o 83,3 tis. osob a dosáhla 5 212,6 t…