Jenomže věc má jeden háček: většinu ze současných pacientů netvoří Češi, jak by se mohlo zdát logické, nýbrž cizinci. A to jak samoplátci, tak ti, kterým léčbu hradí jejich národní zdravotní pojišťovny. Ty české poslaly do pražského centra jen něco málo přes deset pacientů, z toho pět dětí. Z tohoto pohledu se dá hovořit o bojkotu pražského centra tuzemskými pojišťovnami.
Nedávno jsem na internetu narazil na blog pacientky, klientky VZP, která právě v těchto dnech absolvuje protonovou terapii. Nikoliv v Praze, nýbrž v Mnichově. Nedá mně, abych z něj neocitoval:
„Lékaři v Mnichově velmi dbají na dobrý psychický stav pacientů. Lékař byl docela překvapený, že VZP tohle bere na lehkou váhu. Oni sami v Mnichově dost dobře nechápou ty boje s pražským PTC a českými ZP. PTC Praha pro ně není konkurencí, jsou to kolegové. Nechápou, proč jezdí čeští pacienti do Mnichova, když PTC máme doma. Nechápou ani, že se VZP handrkuje o proton-foton léčbu, když je jasně prokazatelné, které druhy rakoviny jsou protonem vhodné léčit a které ne. Diví se, že já čekala tak dlouho, nechápou, kde je problém… Cosi zkaženého je v našem státě :o).Konec formuláře

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Proton Therapy Center