Prodloužená Rudná není součástí nařízení vlády o prioritních dopravních záměrech pro zrychlení procesu EIA

15.08.2016 9:55 | Zprávy

Dne 05. 08. 2016 nabyla účinnosti novela zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí (zákon č. 256/2016 Sb.)Touto novelou se pro vybrané stavby zavádí speciální režim vydávání ověřovacích stanovisek EIA.

Prodloužená Rudná není součástí nařízení vlády o prioritních dopravních záměrech pro zrychlení procesu EIA
Foto: Moravskoslezský kraj
Popisek: Hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák

Publikovaná novela výše uvedeného zákona je výsledkem dohody mezi Evropskou komisí a vládou České republiky, a to na základě vyjednávání resortů dopravy, životního prostředí a zástupců Úřadu vlády České republiky. Byl potvrzen seznam deseti prioritních dopravních staveb, mezi nimiž byla i stavba „Silnice I/11 Ostrava, prodloužená Rudná - hranice okresu Opava“ (dále jen „stavba“).

K provedení této novely zákona připravilo Ministerstvo životního prostředí České republiky ve spolupráci s Ministerstvem dopravy České republiky příslušné nařízení vlády, které obsahuje seznam vybraných staveb. Navrhované nařízení vlády by mělo být projednáno na jednání vlády dne 24. 08. 2016.

V předmětném seznamu klíčových prioritních staveb není zahrnuta předmětná stavba.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Prodej Agrofertu

Srovnáte prodej Explosie s Agrofertem. Ale ač nejsem pro prodej Explosie ani nechci hájit Babiše, cožpak je Agrofert státní? A jestli ne, tak proč by měl kdokoliv prodávat soukromý podnik a pak z něj dotovat stát?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

APAS: Místo včasné pomoci dražší následky

22:03 APAS: Místo včasné pomoci dražší následky

Lidé, kteří kvůli závislosti hledají pomoc, čelí nejčastěji ponižování ve zdravotnictví. Stát tím pr…