Profesionální hasiči se představí na Pyrocaru

11.08.2018 22:31

Hasičský záchranný sbor ČR se zúčastní ve dnech 17. a 18. srpna 2018 největšího setkání požárních automobilů, jejich řidičů, strojníků a osádek – akce Pyrocar 2018. Záštitu nad přehlídkou současné techniky hasičů a veletrhem hasičské a záchranářské techniky převzal generální ředitel HZS ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba. Letošní, již pátý ročník, je věnován stému výročí vzniku československého státu.

Profesionální hasiči se představí na Pyrocaru
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo

Oficiálně bude akce zahájena v sobotu 17. srpna v 11 hodin tříminutovým houkáním všech vystavených hasičských vozů, přičemž jen vozů dobrovolných hasičů bude na místě více než 350.

Profesionální hasiči představí svou speciální techniku včetně sacího bagru Man TGS určeného k nasávání mokrých i suchých materiálů jako je např. zemina, kamení, suť nebo beton. Poprvé byl tento bagr použit v červnu 2016 při záchraně ženy zavalené ve výkopu v Berouně, prozatím naposledy při odklízení sutin zříceného stropu domu a hledání zavalených osob v pražské Mikulandské ulici v červenci tohoto roku.

Druhým lákadlem a stále ještě novinku bude dálkově řízený pásový nakladač CAT 973D určený pro provoz v prostředí s vysokými teplotami nebo v prostředí, kde hrozí nebezpečí exploze. Tento nakladač je od svého pořízení v roce 2016 nasazen při likvidaci následků výbuchu muničních skladů ve Vrběticích a zasahoval též při výbuchu v Poličských strojírnách.

Dále se mohou diváci těšit na dva speciály: rakouský písečný Tigon a český letištní Panther.

K sobotnímu odpolednímu programu budou patřit i ukázky vyprošťování osob z havarovaných vozidel hasiči z HZS Kraje Vysočina, akční ukázky speciální zásahové techniky ZÚ HZS ČR a ukázka dekontaminačního stanoviště HZS Moravskoslezského kraje.

Vstup pro návštěvníky je zdarma, parkování je možné na okolních plochách a ubytování ve stanovém městečku.

Více o akci ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rada pro výzkum, vývoj a inovace: První dvě konference Implementace METODIKY 2017+ proběhnou v tomto roce v Praze a Liberci

13:50 Rada pro výzkum, vývoj a inovace: První dvě konference Implementace METODIKY 2017+ proběhnou v tomto roce v Praze a Liberci

Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) ve spolupráci s Vysokou školou finanční a správní a Technick…