Projekt CzechDemo vyšle české start-upy na prestižní zahraniční akce

31.08.2016 15:01

Start-upy získají příspěvek až 110 tisíc korun na registraci, stánek na akci, překlady a na cestovné. Přihlášky přijímá CzechInvest do přelomu září a října 2016. V dalších výzvách projektu CzechDemo plánuje CzechInvest podpořit více než 10 miliony korun na 144 firem, vyšle je až na 12 prestižních start-upových akcí po celém světě.

Projekt CzechDemo vyšle české start-upy na prestižní zahraniční akce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Listopadový Slush 2016 v Helsinkách, prosincový TechCrunch Disrupt v Londýně a lednový CES 2017 v Las Vegas. Těchto významných start-upových akcí mají nyní možnost zúčastnit se za podpory CzechInvestu české start-upy. Nový projekt CzechDemo jim přispěje na cestovné, registraci a další související náklady. Vyplněnou přihlášku spolu s byznys plánem mohou zájemci posílat do přelomu září a října.

Na každou akci je třeba podat samostatnou přihlášku. Uzávěrky pro příjem přihlášek se liší v závislosti na akci, o kterou má žadatel zájem. Dokumenty pro účast na CES 2017 je nutno zaslat nejpozději do 23. září 2016, pro Slush 2016 do 30. září 2016 a pro TechCrunch Disrupt London 2016 do 7. října 2016. Vítězné projekty také získají možnost účastnit se akce CES Unveiled Prague, která se koná 20. října 2016. Jedná se o akci předcházející mezinárodnímu veletrhu CES, která zahrnuje konferenci a networkingovou výstavu. Firmy tak získají jedinečnou příležitost navázat cenné kontakty a lépe se připravit na samotný CES 2017 v Las Vegas.

„Účast na akcích tohoto formátu je pro úspěch začínajících podnikatelů mnohdy klíčová. Získají příležitost prezentovat svoje produkty a služby na věhlasných mezinárodních akcích před tisíci návštěvníky a možnost ucházet se o zájem investorů,“ říká Markéta Havlová, vedoucí Oddělení internacionalizace firem agentury CzechInvest. „Není výjimkou, že prezentující společnost získá na akci atraktivního investora,“ dodává.

Agentura CzechInvest plánuje do budoucna v rámci projektu CzechDemo podpořit celkovou částkou přes 10 milionů korun až 144 firem. V několika fázích vyšle ty nejlepší start-upy až na 12 prestižních akcí po celém světě. Vybraní účastníci získají zvýhodněné služby, které zahrnují uhrazení registračního poplatku a poplatku na stánek do výše 75 procent z ceny, příspěvek na překlady ve výši 100 procent a zpáteční letenky pro dvě osoby hrazené z 50 procent.

Podporu mohou získat zájemci z řad malých a středních podnikatelů, jejichž firma zaměstnává méně než 50 zaměstnanců a není starší než 5 let. Kompletní informace k projektu i podmínky k účasti v první výzvě naleznou na stránkách www.czechinvest.org/projekt-czechdemo. Přihlášky mohou posílat elektronicky na e-mail podporastartupu@czechinvest.org nebo prostřednictvím datové schránky.

Projekt CzechDemo je realizován z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Ukrajina zvedla zájem o speciální cvičení chemiků a zdravotníků

22:11 Armáda ČR: Ukrajina zvedla zájem o speciální cvičení chemiků a zdravotníků

Po šesti letech se v České republice koná unikátní mezinárodní cvičení zdravotníků a chemiků Clean C…