Putovní Fedrunkový kahan OKD doputoval na Darkov

24.01.2014 21:27

Fedrunkový kahan je ocenění udělované od roku 2008 jednotlivým dolům OKD za nejlepší výsledky v oblasti výroby, bezpečnosti a ekonomiky v jednotlivých čtvrtletích roku. Je oceněním putovním, ale za všechny čtyři kvartály loňského roku doputoval vždy na Závod Důl Darkov.

Putovní Fedrunkový kahan OKD doputoval na Darkov
Foto: OKD
Popisek: OKD

Účastníky vyhodnocení výsledků uplynulého roku informoval 17. ledna ředitel darkovské šachty Vladislav Szmek. „Vysoce si cením zejména toho, že jsme byli za celý uplynulý rok nejlepší nejenom v těžbě, ale také dalších hodnocených ukazatelích,“ poděkoval Szmek hlavním předákům, vedoucím úseků, členům vedení dolu a dalším účastníkům hodnocení za výsledky nejenom posledního čtvrtletí, ale i celého roku. Závod vytěžil celkem 2651 350 tun uhlí a roční úkol překročil o 251 350 tun. Pochlapili se i přípraváři, kteří vyrazili 13 503 metrů a překročili plán o 503 metrů.

Pokud jde o bezpečnost, vyzdvihl fakt, že za celé dva poslední roky došlo na celé šachtě pouze ke dvěma závažným pracovním úrazům. Oba byly způsobeny popálením elektrickým proudem a oba se naštěstí obešly pro postižené bez trvalých následků.

„Bohužel úvod letošního roku nám z tohoto hlediska nevyšel,“ upozornil Szmek. Hned v prvních dnech ledna došlo na dole k závažnému pracovnímu úrazu způsobenému iniciací trhaviny. „Je to pro nás připomenutí, že některé činnosti neděláme důsledně a nedůslednost se nevyplácí,“ apeloval ředitel.

Současně vyzval k diskusi, jakou strategii zvolit, aby důl udržel výborné výsledky také v roce 2014.  Úkoly, které letos před Darkováky stojí, narostou především v oblasti příprav. Podle stanovených cílů by měli vyrazit téměř 15 800 metrů provozní metráže, a to při předpokládaném menším počtu zaměstnanců. „Rok 2014 tak bude především o tom, zda přípraváři dokážou připravit plochy k těžbě,“ konstatoval Vladislav Szmek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: OKD

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Muzeum romské kultury: Návrat důstojnosti pietnímu místu v Letech

22:11 Muzeum romské kultury: Návrat důstojnosti pietnímu místu v Letech

Muzeum romské kultury, s.p.o. ve spolupráci s Romea o.p.s. pořádá v pátek 2. 3. 2018 od 13 hodin ve …