ROP Severovýchod uzavřel proplácení dotací! Poslední peníze odešly Moravské Třebové

01.06.2016 21:10 | Zprávy

Právě dnes první červnový den odešlo posledních 750 tisíc korun z Regionálního operačního programu (ROP) Severovýchod na účet města Moravská Třebová, které tak získalo poslední část dotace na projekt Cesta od renesance k baroku. V tuto chvíli tak už žádný z příjemců u všech 751 projektů, jež prošly úspěšně schvalovacím procesem, na dotace nečeká.

ROP Severovýchod uzavřel proplácení dotací! Poslední peníze odešly Moravské Třebové
Foto: topgrant.cz
Popisek: Ilustrační mapa regionálních operačních programů

„Tímto krokem byla učiněna první pomyslná tečka za ROP Severovýchod. Nyní nastává etapa uzavírání programu, kdy dojde k jeho vyhodnocení a samozřejmě také budou i nadále probíhat kontroly projektů, u nichž ještě stále běží období takzvané udržitelnosti,“ uvedla Lenka Vašátková, ředitelka Úřadu Regionální rady Severovýchod.

Již nyní je jasné, že ROP Severovýchod bude patřit k úspěšným operačním programům. Nevyčerpaná část financí z evropských zdrojů bude minimální.
„V tuto chvíli se data zpracovávají, nicméně podle odhadu bude nevyčerpaná část nižší než půl procenta vyčleněné alokace, která byla zhruba 18 miliard korun,“ doplnila ředitelka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Jaroslav Komínek byl položen dotaz

Prezident

O jakých věcech, které mu nepřísluší, podle vás prezident rozhoduje? A proč by nemohl vystupovat do politiky, když je politik, kterého volilo nejvíce občanů ze všech politiků?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Ceny za ochranu přírody uděleny

22:31 AOPK ČR: Ceny za ochranu přírody uděleny

Cena Agentury ochrany přírody a krajiny ČR se letos udělovala poosmé, již tradičně na konferenci Vyb…