ŘSD: Tragická dopravní nehoda na dálnici D2 stála život dálničáře

04.05.2020 21:13

Krátce po poledni 29. dubna 2020 podlehl zraněním neslučitelných se životem jeden z našich kolegů, pracovník asistenční služby, mladý táta dvou dětí.

ŘSD: Tragická dopravní nehoda na dálnici D2 stála život dálničáře
Foto: ŘSD
Popisek: Logo ŘSD

K tragické dopravní nehodě došlo na dálnici D2 v km 57,00 ve směru na Brno. Rumunský řidič kamionu nevěnoval pozornost řízení a narazil v plné rychlosti do auta asistence ŘSD. Ve vraku asistenčního auta bohužel zahynul zaměstnanec ŘSD, manžel a táta dvou dětí. Prosíme proto znovu řidiče, především nákladních aut: Dívejte se na cestu před sebou. Jsou tam naši lidé.

Vozidlo asistenční služby ze Střediska správy a údržby dálnic Podivín bylo přivoláno ke kamionu, který asi v 10.00 hodin zastavil na krajnici kvůli poruše levého kola. Asistenční služba místo řádně označila. Po opravě kamion i servis odjel a asistenční služba začala rušit označení místa. Řidič asistenčního vozu již seděl v autě, druhý pracovník byl mezi autem a vozíkem po levé straně oje a zřejmě sklízel kužely do vozíku. Řidič kamionu přehlédl značení a narazil do vozíku. Souprava byla vržena na 30 m daleko. Nárazem vozíku o auto došlo ke smrtelnému zranění pracovníka ŘSD ČR.

ŘSD ČR v rámci své organizace vyhlásilo sbírku, výtěžek bude zaslán rodině zesnulého dálničáře.

Prosíme všechny řidiče, aby během jízdy věnovali plnou pozornost řízení a dodržovali předepsanou rychlost!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Asociace poskytovatelů sociálních služeb, Asociace nestátních organizací a České asociace adiktologů  k závislosti na alkoholu, tabáku, hazardu či nelegálních drogách

12:58 Asociace poskytovatelů sociálních služeb, Asociace nestátních organizací a České asociace adiktologů k závislosti na alkoholu, tabáku, hazardu či nelegálních drogách

Adiktologický sektor vítá výstupy pětiletého projektu Rozvoje adiktologických služeb. Mohou znamenat…