ŘSD podepsalo s Krajskou správou údržby silnic Středočeského kraje memorandum o spolupráci

06.07.2015 13:16

ŘSD a KSÚS se v rámci memoranda shodují na základních principech a cílech při přípravě, realizaci a údržbě pozemních komunikací, které se nacházejí na území Středočeského kraje.

ŘSD podepsalo s Krajskou správou údržby silnic Středočeského kraje memorandum o spolupráci
Foto: ŘSD
Popisek: Logo ŘSD

Zejména v současné situaci, kdy je na opravy státních i krajských komunikací připraveno výrazné množství finančních prostředků a pracuje se hodně jak na dálnicích, rychlostních silnicích a silnicích prvních tříd, které patří do odpovědnosti ŘSD ČR, tak na silnicích nižších tříd, které má ve správě právě kraj, je nanejvýš důležité zajistit společný postup, koordinaci a především komunikaci doslova na každé zahajované opravě,“ komentoval podepsání memoranda generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.  

Středočeský kraj i ŘSD se shodují na prioritních stavbách, které je ve Středočeském kraji potřeba vybudovat. „Považujeme za nezbytné urychlení investorské přípravy a realizace všech nedokončených staveb Silničního okruhu kolem Prahy, dálnice D3, rychlostních silnic R6 a R7 ve Středočeském kraji včetně vybudování souvisejících přeložek silnic II. a III. tříd a také zkapacitnění silnice I/12. Prioritou je pro nás také výstavba obchvatu Kralup nad Vltavou a propojení komunikací R7 a D8, které bude realizovat Středočeský kraj. Důležité je také zintenzivnění oprav a modernizace silnic II. a III. tříd,“ uvedl hejtman Středočeského kraje Miloš Petera.

Obě strany se dohodly na vzájemné koordinaci připravovaných a realizovaných staveb a na prohloubení vzájemné spolupráce v podobě odborné technické pomoci, konzultací či při zajišťování potřebných finančních prostředků na zajištění oprav a údržby pozemních komunikací.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad vlády z technických důvodů zkrátí sobotní den otevřených dveří v Lichtenštejnském paláci, otevřen bude i Hrzánský palác

22:16 Úřad vlády z technických důvodů zkrátí sobotní den otevřených dveří v Lichtenštejnském paláci, otevřen bude i Hrzánský palác

V sobotu 27. a neděli 28. října 2018 budou pro veřejnost mimořádně zpřístupněny Hrzánský a Lichtenšt…