Rada vlády pro národnostní menšiny řešila změny ve vysílání České televize

20.12.2015 7:36

Tento týden se ve Strakově akademii konalo letos poslední jednání Rady vlády pro národnostní menšiny, která spadá do gesce ministra Dienstbiera.

Rada vlády pro národnostní menšiny řešila změny ve vysílání České televize
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr Jiří Dienstbier

Rada vyslechla informaci programového ředitele České televize Milana Fridricha o stavu přípravy nového formátu programu ČT o národnostních menšinách a pro národnostní menšiny. Předpokládá se, že podoba takovéhoto programu bude s Radou konzultována v prvním pololetí roku 2016.

Rada vlády pro národnostní menšiny řešila změny ve vysílání České televize
O zkušenosti s prací výborů pro národnostní menšiny v krajích se podělili předsedové výborů, a to z Karlovarského kraje (existuje od roku 2005), Moravskoslezského kraje (od roku 2001), hl. města Prahy (po sčítání lidu z roku 2011 je zřízen od března roku 2015) a Jihomoravského kraje (zde není ze zákona povinnost výbor ustanovit, ale od roku 2004 zde existuje Rada pro národnostní menšiny, poradní orgán Rady zastupitelstva kraje).

Rada svému předsedovi navrhla personální obměnu Dotační výběrové komise programu podpory implementace Evropské charty regionálních či menšinových jazyků v případě romské menšiny a zástupce Moravskoslezského kraje.

Rada byla informována zástupcem ministerstva vnitra o pracovní skupině, zabývající se problematikou moravských Chorvatů ve vztahu k Evropské chartě regionálních či menšinových jazyků. Výstup lze očekávat na příštím jednání Rady.

Zástupci ministerstva kultury, člen Rady za resort školství, mládeže a tělovýchovy a zástupce Úřadu vlády nastínili aktuální stav v příslušných dotačních programech.

Místopředsedou Rady za národnostní menšiny, zástupcem německé menšiny, byla otevřena otázka údržby německých hrobů na zašlých hřbitovech v českém pohraničí.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

20:48 Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

Na vysokých školách v Česku se v roce 2023 vzdělávalo 308,6 tisíc studentů, z nichž téměř pětinu tvo…