Ředitelství silnic a dálnic opraví v průběhu letních prázdnin část silnice I/43 mezi Brnem a Kuřimí

05.07.2015 18:01

Ředitelství silnic a dálnic provede během letních prázdnin opravu silnice I/43 v km 5,3 až 7,6. Oprava potrvá necelé dva měsíce. Realizace bude prováděna v prázdninových měsících, kdy se zvláště v ranní a odpolední špičce očekává snížení intenzity dopravy z důvodu čerpání dovolených a průběhu prázdnin ve školách. Při opětovném zvýšení dopravních intenzit na začátku září, budou již práce dokončeny a úsek zprovozněn v plném rozsahu.

Ředitelství silnic a dálnic opraví v průběhu letních prázdnin část silnice I/43 mezi Brnem a Kuřimí
Foto: kurim.cz
Popisek: Kuřim, zámek.

Oprava silnice I/43 bude probíhat v úseku od km 5,269 (u ČSPH East Oil) po km 7,620 (konec čtyřpruhu Česká). Oprava bude realizována odfrézováním tl. 100 mm a pokládkou nového krytu vozovky. V místě poruch bude provedena sanace. Součástí opravy bude obnova vodorovného dopravního značení a úprava nezpevněných krajnic. Oprava bude provedena za částečné uzavírky (vedení dopravy vždy po jedné polovině směrově děleného čtyřpruhu). V celé délce úseku jsou dostatečné šířkové poměry a bude tedy zachován provoz v obou směrech.

Dopravní opatření:

Realizace stavby se plánuje ve dvou etapách. Práce budou prováděny v jednom pásu a do druhého pásu bude převedena doprava vždy v uspořádání 2 + 1, a to při zachování dvou jízdních pruhů ve směru od Brna v obou etapách.

Zdůvodnění:

Směr SVITAVY – BRNO: z navazujícího dvoupruhu je dopravní tok automobilů řazen ve směru do Brna vždy v jednom proudu, tudíž nebude docházet k narušení plynulosti dopravy v tomto směru.

Směr BRNO – SVITAVY: doprava bude v obou etapách výstavby vedena vždy ve dvou pruzích, bude snížena rychlost, souběh do jednoho pruhu bude na konci stavby, tj. v místě, kde končí čtyřpruh. Nepředpokládá se narušení plynulosti dopravy z důvodu realizace stavby „I/43 ČSPH East Oil – konec čtyřpruhu“.

Termín opravy:

1. Etapa 7. 7. 2015 – 2. 8. 2015 realizace směru Kuřim – Brno
2. Etapa 3. 8. 2015 – 31. 8.2015 realizace směru Brno - Kuřim

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Uniklá močovina nedostala šanci, elektrárenští hasiči ji cvičně zlikvidovali

18:50 ČEZ: Uniklá močovina nedostala šanci, elektrárenští hasiči ji cvičně zlikvidovali

Letošní poslední havarijní cvičení mají za sebou profesionální hasiči, kteří bdí nad uhelnými elektr…