Ředitelství silnic a dálnic zahajuje výstavbu dálnice D6 u Hořesedel

20.02.2023 12:04 | Tisková zpráva

Ředitelství silnic a dálnic zahajilo výstavbu dálnice D6 u obce Hořesedly. Prodloužení dálnice D6 výrazně přispěje ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy a také ke zkrácení přepravní doby mezi Prahou a Karlovými Vary. Zlepší se také celková dostupnost Karlovarského kraje, což zvýší jeho atraktivitu pro investory i občany.

Ředitelství silnic a dálnic zahajuje výstavbu dálnice D6 u Hořesedel
Foto: ŘSD
Popisek: Logo ŘSD

„Vzhledem k neustále rostoucím dopravním intenzitám je již současná silnice I/6 z hlediska bezpečnosti a plynulosti dopravy nevyhovující a bude proto v celé svojí délce nahrazena dálnicí D6. Dnes zahajovaná stavba navazuje na dálniční úsek u Krupé, kde byly práce zahájeny v loňském roce. Nový dálniční úsek odvede veškerou tranzitní dopravu z obce Hořesedly. Významně se tak zlepší životní podmínky místních obyvatel, sníží se riziko nehod chodců a cyklistů a dojde také k poklesu imisní zátěže a hluku. Nebezpečné úrovňové křížení s železniční tratí u Rozkoše bude na dálnici nahrazeno mimoúrovňovým. Nová čtyřpruhová komunikace bude výrazně bezpečnější a umožní všem řidičům plynulejší jízdu. Ve vysokém stupni přípravy jsou i další úseky dálnice D6. Během následujících týdnů plánujeme zahájit další část na obchvatu Hořoviček a s ohledem na průběh výběrového řízení dojde buď koncem letošního nebo začátkem příštího roku k zahájení stavby mezi Petrohradem a Lubencem, kde již aktuálně probíhá záchranný archeologický výzkum,“ uvedl při zahájení stavby generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Komunikace D6/I/6 je zařazená do sítě mezinárodních silnic jako tah E48 a spojuje hlavní město Prahu s  průmyslovou aglomerací v severozápadní části republiky a s lázněmi mezinárodního významu – Karlovými Vary, Mariánskými Lázněmi, Jáchymovem a Františkovými Lázněmi. Je vedena z hlavního města ve směru Nové Strašecí – Karlovy Vary – Sokolov – Cheb až na hranice s Německem.

  • Ředitelství silnic a dálnic aktuálně realizuje celkem 260 kilometrů nových staveb. Jedná se o 152,8 km dálnic a 107,2 km silnic I. třídy.
  • Ve výběrovém řízení se nachází dalších 68,5 km dálnic a 6,5 km silnic I. třídy.
  • Kompletní přehled všech připravovaných i realizovaných staveb naleznete v interaktivní mapě na webu ZDE.

 

 

D6 Hořesedly, přeložka

Hlavní trasa: 

  • délka: 9,2 km 
  • kategorie: R 25,5/130
  • počet stavebních objektů: 94

Zhotovitel: EUROVIA CS a. s., BERGER BOHEMIA a. s., Stavby mostů a. s.

Cena stavby dle smlouvy: 1 886 mil. Kč bez DPH

Termín realizace: 2023 – 2025

Vizualizace stavby: ZDE

Infoleták ke stavbě: ZDE

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

7:23 Správa železnic: Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

Správa železnic zahájila venkovní panelovou výstavu, která nabízí srovnání stávající a plánované pod…