Rekonstrukce Historické budovy Národního muzea je v plném proudu!

03.10.2015 14:35

V dubnu letošního roku Národní muzeum slavnostně předalo svou Historickou budovu Sdružení M-P-I Národní muzeum k tolik potřebné a očekávané rekonstrukci. V noblesní novorenesanční budově architekta Josefa Schulze jsou nyní práce v plném proudu, probíhá pasportizace umělecko-řemeslné výzdoby, restaurátorské průzkumy, ochranné zakrývací a odstrojovací práce, demontáž parket a technologie kotelny, bourací práce a mnoho dalšího.

Rekonstrukce Historické budovy Národního muzea je v plném proudu!
Foto: Národní muzeum
Popisek: Národní muzeum

Během kontrolního dne budovu navštívil také ministr kultury České republiky Daniel Herman, aby se seznámil s aktuálním průběhem stavebních prací na této významné národní kulturní památce. O tom, jaké probíhají v budově činnosti, však budou mít přehled i ostatní zájemci a to prostřednictvím webových kamer, jejichž záznamy se od dnešního dne objeví na webových stránkách Národního muzea.


Ve čtvrtek 1. října 2015 se v právě rekonstruované Historické budově Národního muzea konal kontrolní den, kterého se zúčastnili zástupci Národního muzea, dodavatele Sdružení M-P-I Národní muzeum, Národního památkového ústavu a také ministr kultury České republiky Daniel Herman.
„Ihned po předání Historické budovy Národního muzea se vítězný uchazeč pustil do první fáze stavebních prací, které jsou zjevné už při pohledu na budovu zvenčí. Rekonstrukce teď probíhá dle časového plánu a zatím se při vlastní realizaci neobjevily žádné velké komplikace. Zároveň probíhá architektonická soutěž na řešení nových expozic, tak abychom mohli během příštího roku veřejnosti představit jejich budoucí tvář,“ uvádí generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš.

Zástupci institucí prošli několika zastaveními, kde jim byly prezentovány probíhající práce v budově – restaurátorské průzkumy v Panteonu, zabezpečení uměleckých děl, demontáž parketových podlah, demontáž technologie bývalé kotelny, prvotní zabezpečení kostry plejtváka myšoka. Představen byl také archeologický průzkum na východním nádvoří budovy, pod kterým vyústí spojovací tunel vedoucí z Nové budovy Národního muzea.

"Tyto kontrolní dny jsou důležité proto, abychom se mohli vždycky seznámit se stavem věci, protože pevně věřím, že za 3 roky a 14 dní bude možné stavbu předat opět veřejnosti a je důležité, aby veřejnost měla také možnost seznámit se s tím, jak rekonstrukce stavby probíhá. A k tomu slouží právě i online kamery, jež zprostředkují pohled těm, kteří mají zájem náhlédnout do vnitra budovy, kam samozřejmě i z bezpečnostních důvodů není možné v době rekonstrukce vstupovat," dodává ministr kultury České republiky Daniel Herman.

Sledujte rekonstrukci Historické budovy Národního muzea zblízka

Dění v Historické budově Národního muzea budou moci všichni zájemci sledovat na webových stránkách Národního muzea, kde se od dnešního dne objeví odkaz se záznamy dvou kamer, které zachycují exteriér a interiér budovy: www.nm.cz/rekonstrukce/online-kamery/

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Strakonice: Rekreační chata žila Dětskou zimní olympiádou

22:58 Nemocnice Strakonice: Rekreační chata žila Dětskou zimní olympiádou

V sobotu 16. února se na rekreační chatě strakonické nemocnice na Kubově Huti uskutečnil již 39. roč…