Rekonstrukce mostecké nemocnice

16.02.2015 20:52

Projekt Rekonstrukce pavilónů Krajské zdravotní, a. s., - Nemocnice Most, o. z. včetně optimalizace vnitřních prostor, začal na konci srpna minulého roku po více než ročních přípravách. Realizace projektu je rozsáhlá a hodnota veřejné zakázky vzešlá z otevřeného výběrového řízení je bezmála 157 milionů korun. Rekonstrukce probíhá ve fázích, podle harmonogramu a za plného provozu. Projekt bude ukončen již letos, prakticky rok po zahájení.

Rekonstrukce mostecké nemocnice
Foto: mesto-most.cz
Popisek: Město Most

S ohledem na stáří budov a jejich infrastruktury, které byly dlouhodobě ve velmi špatném stavu, je celková rekonstrukce nutností. V podstatě se jedná o první akci takového rozsahu od dob výstavby nemocnice. Letos je to 40 let, kdy začala sloužit veřejnosti a opravu si jistě zaslouží. Nejde samozřejmě jen o lepší vzhled, ale také praktické dopady pro pacienty i zdravotnický personál. A za vítězem veřejné soutěže a dodavatelem rekonstrukčních prací, sdružením regionálních firem s názvem Společnost Nemocnice Most, je již vidět velký díl provedených prací.

Probíhají práce na zateplení budov, konkrétně stropů suterénů, fasád a střech, kompletně budou vyměněna okna a dveře (celkem 3606 ks), a to u pavilonů A, B a C, to vše za účelem snížení energetické náročnosti stavebních objektů a samozřejmě i zlepšení technického stavu. Zateplení budov i výměna výplní otvorů byly navrženy v souladu s požadavky norem stanovujících parametry tepelné ochrany budov a měly by přinést úsporu na vytápění cca 9 milionů Kč.

Střechy budou zatepleny deskami z tvrzeného polystyrenu v tloušťce nejméně 240mm. Finální povrch střech bude kryt odolnou hydroizolační fólií na bázi měkčeného PVC. Z důvodu navýšení konstrukční skladby střech bude provedeno i navýšení obvodových atik. Součástí zateplení střech je i výměna střešních vpustí a oprava spádování střech, střešních vyústění technologií ad.

Fasády objektu budou opatřeny zateplovacím systémem o tloušťce 140mm. Vnější povrch bude opatřen fasádní probarvenou silikonovou omítkou se samočisticí schopností a zvýšenou odolností vůči výskytu mikroorganismů. Soklové části fasád budou opatřeny dekorativní probarvenou omítkou.

Součástí rekonstrukce je též výměna vybraných výtahů ve všech rekonstruovaných objektech a rekonstrukce vybraných sociálních zařízení včetně nových připojovacích a stoupacích rozvodů vody a kanalizace.

Akce byla prvotně připravována a směřována do Operačního programu Životního prostředí v rozsahu zateplení a výměny výplní otvorů. Z důvodu vyšší míry financování akce z dotačních prostředků však rozhodlo nové představenstvo Krajské zdravotní, a. s. o zásadním přepracování původního projektu a využití dotace z Regionálního operačního programu Severozápad pro oblast podpory 1. 3 – Infrastruktura v oblasti rozvoje lidských zdrojů, kterou také nakonec Krajská zdravotní, a. s. získala. Nový projekt navíc za nižší cenu dosáhl významně většího rozsahu a vyššího plnění.

Rekonstrukce probíhá napříč všemi pavilony vně i uvnitř, a to ve fázích, dále členěných do dílčích podfází, připravených v koordinaci mezi zhotovitelem a vedením nemocnice. Práce probíhají za plného provozu, a mají na jeho průběh samozřejmě dopad. Zaměstnanci mostecké nemocnice, a věříme, že i pacienti a jejich blízcí, mají ale pro průběh prací pochopení, jelikož výsledek výrazně přispěje k nápravě nevyhovujících podmínek při poskytování zdravotních služeb. Opravené pavilony, nová sociální zařízení, ale i tepelný komfort, který se již začíná projevovat v opravených částech, jistě ocení pacienti i zaměstnanci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrad: Druhý den návštěvy prezidenta republiky v Karlovarském kraji

22:22 Hrad: Druhý den návštěvy prezidenta republiky v Karlovarském kraji

Prezident republiky Miloš Zeman ve středu dne 20. března 2019 pokračoval druhým dnem v návštěvě Karl…