Rekordní investice na finGOOD: Deset milionů na výkup a repase automobilů Tatra

05.09.2018 14:21

Zatím největší investice na peer to business platformě finGOOD v její dvouleté historii směřuje do společnosti Excalibur Trade. Konkrétně na projekt zpětného výkupu nákladních automobilů Tatra, jejich repasování a následného doručení novým zákazníkům. Společnost Excalibur Trade by ráda na tento ambiciózní projekt získala prostřednictvím finGOOD od investorů deset milionů korun na dva roky s úrokem 8 % p.a. Cílem projektu je přispět k nahrazení stále spolehlivých a kvalitních automobilů Tatra novými modely, které lépe vyhovují současným požadavkům, a především přísným ekologickým normám.

Rekordní investice na finGOOD: Deset milionů na výkup a repase automobilů Tatra
Foto: finGOOD
Popisek: finGOOD
reklama

„V současné době je v republice provozováno více než 14 tisíc vozidel Tatra, jejichž průměrné stáří je dvacet let. Chceme napomoci obnovení vozového parku zákazníků a příznivců značky Tatra,“ popisuje Karel Sýkora, výkonný ředitel Excalibur Trade, a doplňuje. „Společně s automobilkou Tatra Trucks jsme se do projektu zpětného odkupu vozidel Tatra zapojili před rokem. Prostředky, které bychom rádi získali od investorů prostřednictvím finGOOD, použijeme k tomu, abychom Tatrám vdechli nový život. Všechna vykoupená vozidla totiž v rámci projektu repasujeme a nabízíme je k dalšímu využití.“

Možnost odkupu starších vozidel je spojena s velmi zajímavou finanční dotací na pořízení nového vozu Tatra. Experti firmy Excalibur Trade provedou technické prohlídky vykupovaných vozidel, pořídí fotodokumentaci a vystaví protokol o jejich prohlídce a stavu. Na základě zjištěných skutečností také určí tržní a výkupní cenu vozidel. Rozdíl mezi těmito položkami může zákazník získat ve formě dotace na koupi nového vozu Tatra. Společnost Tatra Trucks následně podepíše se zákazníkem smlouvu na odkup staršího vozidla a o nákupu vozu nového. Vykoupená vozidla jsou po repasování vyvezena a prodána na trzích mimo Českou a Slovenskou republiku, jde převážně o export do rozvojových zemí.