Ringoland – originální dárek k sedmdesátinám Františka Ringo Čecha

10.07.2013 8:01

Známý český hudebník, spisovatel, scénárista, divadelník a malíř František Ringo Čech se 9. července 2013 dožil sedmdesátých narozenin. Otevření muzea a galerie Ringoland, kterým oslavence překvapil majitel hotelu Berg ve Starých Splavech, je dárkem k tomuto významnému životnímu jubileu umělce a současně nepostrádá humor, který k Ringovi neodmyslitelně patří.

Ringoland – originální dárek k sedmdesátinám Františka Ringo Čecha
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Ringo Čech

Ringoland – místo, kde začíná i končí umění – vystavuje desítky obrazů, grafik a artefaktů, které se vážou k životu a dílu Františka Ringo Čecha, včetně videoprůvodce v podání samotného autora a možnosti zakoupit si vtipné Ringo-suvenýry.

„Nápad majitele hotelu Berg Tomáše Čermáka otevřít muzeum a galerii Ringoland mě velmi potěšil. Je vtipný. Karel Gott měl Gottland a já mám Ringoland v překrásném hotelu na břehu Máchova jezera. Vím, že Gottland byl navštěvovanej. Já nejsem Gott, když bude jen třetinová návštěva, budu rád. Přijďte tam, můžete si dát moje jídlo, koupit si různé vtipné věci a můžete se tam se mnou vyfotit, jsem tam kvůli tomu vyřezanej z překližky,“ říká František Ringo Čech. „Namluvil jsem průvodce obrazárnou, takže si sednete, dáte si panáka, kafe nebo dvě decky vína a budete se koukat na obrázky, jak vám k nim vyprávím jejich legendu,“ dodává oslavenec.

Slavnostní otevření galerie života a díla Františka Ringo Čecha proběhlo za účasti samotného autora. Čerstvému sedmdesátníkovi přišli při příležitosti otevření Ringolandu popřát jeho přátelé a známí. Kromě jiných také Petr Novotný, Petr Jančařík, exposlanec Jiří Šlégr s partnerkou Lucií Královou a zpěvák Ivan Mládek dokonce s banjem a písní. Při příležitosti slavnostního otevření Ringolandu oslavenec zakrojil narozeninový dort s motivem svého obrazu „Krajina, kde jsem se narodil a kam se rád vracím.“ Připilo se speciální edicí rynglovice s názvem „Ringlovice“ z rodinného lihovaru Žufánek.

Galerie Ringoland je pro veřejnost otevřena denně od 9 do 18 hodin v hotelu Berg na břehu Máchova jezera na adrese Lázeňský vrch 82, Staré Splavy. Návštěvníci v ní shlédnou dvě desítky originálních obrazů Františka Ringo Čecha, desítky grafik, videoprůvodce a mnoho artefaktů z Ringova života. Více informací na www.ringoland.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechTourism: Fórum cestovního ruchu

16:13 CzechTourism: Fórum cestovního ruchu

Osmý ročník konference Fórum cestovního ruchu s podtitulem "Nové cesty" se uskuteční ve dnech 21. – …