SPELOS: Matěj Hollan lže a straší veřejnost

30.07.2012 19:57

Věrný sluha v brnění a spasitel veřejnosti před hazardem, Matěj Hollan z občanského sdružení Brnění, ve veřejnoprávním rozhlase drze lhal české veřejnosti. Ta se musela po jeho slovech zděsit, když slyšela, že v České republice existuje plných 100 tisíc hazardních přístrojů.

SPELOS: Matěj Hollan lže a straší veřejnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Výherní automaty

"Mystifikace pana Hollana jsou trestuhodné, neboť tento jeho výrok je absolutně nepodložený. Kvalifikovaně lze odhadnout, že technických herních zařízení je v české republice provozováno přibližně jen 60 tisíc. Doporučil bych panu Hollanovi, aby si ujasnil, co myslí termínem hazardní zařízení. Očividně neví, o čem mluví. Mohou to být stejně dobře injekční stříkačky narkomanů anebo ilegální zařízení typu internetového kiosku“, říká Petr Vrzáň, výkonný ředitel SPELOS.

Matěj Hollan na rozhlasových vlnách rovněž zastrašoval veřejnost tím, že některé herní přístroje mají povolení až do roku 2500. 

"Nejen, že to dnes již není pravda, ale argumentovat softwarovou chybou z minulosti je opravdu primitivní. Pan Hollan to zřejmě dělá v duchu hesla, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou“, doplňuje výkonný ředitel SPELOS.

A konečnou lží Matěje Hollana je jeho tvrzení, že tzv. Farského novela je ještě horším zákonem, než byl právní stav před ní, neboť údajně umožnila přiblížení těchto přístrojů citlivým místům, jakými jsou školy či nemocnice.

"V tomto bodě bych doporučil panu Hollanovi, aby se informoval doma v Brně a zjistil tak, že to byly první obce, které i do blízkosti těchto chráněných objektů povolily herny“, argumentuje Vrzáň.

Ten je přesto rád, že Matěj Hollan, mající na mysli ochranu občanů před hazardem, také někdy mluví pravdu. To když říká, že nemá v ruce žádné důkazy a není schopen svá tvrzení doložit, jak nadevší pochybnost dokázal posluchačům Českého rozhlasu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: SPELOS

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Iniciativa Boj za byty OKD vyzývá nájemníky k podání žaloby

0:00 Iniciativa Boj za byty OKD vyzývá nájemníky k podání žaloby

Iniciativa prezentující se pod názvem „Boj za byty OKD“ vyzývá nájemníky bytů OKD, aby se připojili …