SPELOS: Novela poslance Volného – další přihrávka nelegálům!

07.07.2015 19:33

Novela poslance Volného, která až likvidačně navyšuje daňovou zátěž legálním provozovatelům loterií, byla dnes projednávána v Poslanecké sněmovně. Tato novela však nic neřeší, pouze podpoří černý trh. Ten již dnes zcela nekontrolovatelně bují.

SPELOS: Novela poslance Volného – další přihrávka nelegálům!
Foto: SPELOS
Popisek: Petr Vrzáň

„Je s podivem, že stát, který by se měl primárně zaměřit na řešení skutečně vážných problémů, jako jsou například nelegální provozovatelé či výtky evropské komise, schvaluje zcela nesmyslné a nesystematické právní změny, které tyto problémy jen prohloubí. K těmto změnám patří především novela z pera poslance Volného,“ uvedl Petr Vrzáň, prezident SPELOS, a dodal: „Zmíněná novela neřeší nic jiného než odvodovou povinnost legálních provozovatelů. Navržené sazby ale nejsou odůvodněné ani objektivní a především mohou být pro velkou část segmentu likvidační.“

Stát podle SPELOS namísto toho, aby vybral daně ze strany nelegálních provozovatelů, tento černý trh podpoří uvalením likvidačních sazeb na legální provoz. Jde o velký paradox, protože právě v těchto dnech se zástupci ministerstva financí, policie a dalších složek, snaží proti nelegálním formám hazardu aktivně bojovat.

„Je tedy otázkou, zda to není pouze boj tzv. „naoko“, když provozovatelé kvízomatů mají odkladný účinek k placení pokut a stále se rozšiřuje nelegální nabídka online her ze strany zahraničních poskytovatelů, které stát nijak nekontroluje ani nepenalizuje. Podnikatelé sídlící na území České republiky si však nemohou o povolení k provozu totožných internetových her ani zažádat a ještě je jim bezprecedentně navyšována daňová zátěž,“ dodává Vrzáň.

Podle navrženého nového zákona o dani z hazardních her jsou sazby určeny zcela jinak, než navrhuje poslanec Volný. A jelikož je v tomto zákonu předpokládána účinnost se začátkem roku 2016, neexistuje podle SPELOS důvod, proč by se měly duplicitně schvalovat další změny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: Ve Strakonicích byla podepsána smlouva na raketové komplety RBS-70NG

22:28 Ministerstvo obrany: Ve Strakonicích byla podepsána smlouva na raketové komplety RBS-70NG

Náměstek ministra obrany pro řízení Sekce vyzbrojování a akvizic Daniel Koštoval, ředitel Sekce podp…