SPÚ: Úřad vyčerpal alokovanou částku z 21. kola Programu rozvoje venkova v období 2007-2013

02.07.2015 16:30 | Zprávy

Státní pozemkový úřad vyčerpal v rámci 21. kola Programu rozvoje venkova více než 486 mil. Kč. Příjem žádostí probíhal v srpnu loňského roku a byl určen na Pozemkové úpravy v rámci programového období 2007 - 2013. Jednalo se o mimořádné kolo, které bylo vyhlášené z důvodu dočerpání alokovaných finančních prostředků.

SPÚ: Úřad vyčerpal alokovanou částku z 21. kola Programu rozvoje venkova v období 2007-2013
Foto: SPÚ
Popisek: Státní pozemkový úřad.

Program rozvoje venkova vychází z Národního strategického plánu rozvoje venkova. V rámci 21. kola Programu rozvoje venkova bylo schváleno 81 žádostí v celkové hodnotě 486 323 761 Kč. Příjem žádostí probíhal v termínu od 4. 8. 2014 do 8. 8. 2014. Vyčerpaná částka byla určena na opatření I.1.4 Pozemkové úpravy.

„Velice nás těší, že se jednotlivým pobočkám podařilo vyčerpat finanční prostředky v plné výši. Pozemkové úpravy mají velmi pozitivní přínos nejen pro zvýšení kvality životního prostředí, ale i kvality života na venkově,“ uvedl Milan Rybka, 1. náměstek ústřední ředitelky SPÚ.

V současné době je Státní pozemkový úřad připraven čerpat dotace z nového programového období 2014 – 2020.

Mezi nejčastěji realizovaná opatření patří polní cesty, které zpřístupňují pozemky vlastníkům a zajišťují prostupnost krajiny. Dále jsou budována vodohospodářská opatření, která chrání území a sídla před povodněmi. Realizována jsou také protierozní opatření chránící půdní fond před negativními důsledky eroze.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Drogy ani cigarety před celníky neukryli. Pomohl i služební pes

7:44 Celní správa: Drogy ani cigarety před celníky neukryli. Pomohl i služební pes

Začátkem prázdnin měli celníci z moravskoslezského kraje plné ruce práce. V jeden den totiž v dopole…