SSHR: Další pomoc pro Ukrajinu. Tentokrát jde o trvanlivé potraviny.

19.04.2022 19:07 | Tisková zpráva

Správa státních hmotných rezerv veze další pomoc pro Ukrajinu. Posílá tam 127 tun trvanlivých potravin. Dopravu zajišťuje vlastními auty.

SSHR: Další pomoc pro Ukrajinu. Tentokrát jde o trvanlivé potraviny.
Foto: SSHR
Popisek: SSHR

„Jde především o těstoviny, sušené mléko a paštiky. Celkem je to 224 palet. O tuto pomoc požádalo Velvyslanectví Ukrajiny a odsouhlasila ji vláda,“ upřesnil předseda SSHR Pavel Švagr.

Nejde ale o první pomoc. Od začátku války na Ukrajině už české rezervy vydaly zásoby za více než 120 mil. korun. Hned na začátku března tam poslaly 40 kamionů, které vezly 950 palet zdravotnického materiálu. Jednalo se o největší jednorázovou pomoc v historii českých rezerv.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Mocní

Koho považujete za mocné, koho za zlo a koho a jak bychom měli porazit? Podle mě mocní měli moc vždy a ne že by ji nezneužívali. Zajímá mě, ale jak konkrétně jste myslel ten váš komentář v kontextu dnešní doby.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: 17 bloků jaderných elektráren v USA má formálně povolený provoz až na 80 let

19:06 ČEZ: 17 bloků jaderných elektráren v USA má formálně povolený provoz až na 80 let

Číslo týdne