SÚJB: Bilaterální jednání jaderných dozorů České republiky a Spolkové republiky Německo

17. 10. 2017 10:30

Ve dnech 9. – 10. října 2017 se v Litoměřicích uskutečnilo 21. bilaterální jednání zástupců českého a německého státního dozoru nad jadernou bezpečnosti.

SÚJB: Bilaterální jednání jaderných dozorů České republiky a Spolkové republiky Německo
Foto: Archiv
Popisek: SÚJB
reklama

Schůzka byla již tradičně zorganizována na základě Dohody o výměně informací mezi Státním úřadem pro jadernou bezpečnost České republiky a Spolkovým ministerstvem pro životní prostředí, ochranu přírody a jadernou bezpečnost Spolkové republiky Německo.

Českou delegaci vedl ředitel sekce pro řízení a technickou podporu SÚJB pan Petr Krs, jejími členy kromě pracovníků SÚJB byli představitelé ministerstev (MPO, MZV), provozovatele (ČEZ) a SÚRAO. V německé delegaci, vedené panem Thomasem Elsnerem, ředitelem Odboru bezpečnosti jaderných zařízení Spolkového ministerstva životního prostředí (BMUB), se jednání zúčastnili zástupci toho ministerstva i ministerstev životního prostředí spolkových zemí Bavorsko (StMUV) a Sasko (SMUL) a dalších institucí (GRS, Preussen Electra GmbH).

V rámci jednání se delegace navzájem informovaly o situaci v oblasti legislativy a s tím spojené administrativy a o aktuálním vývoj v oblasti radiační ochrany a zvládání radiačních mimořádných událostí. Dále obě strany prezentovaly informace o: (1) provozu jaderných elektráren a o postupném rušení jaderných elektráren v Německu; (2) o skladování a nakládání s radioaktivními odpady a vyhořelým jaderným palivem a o provozních zkušenostech se stárnutím zásobníků CASTOR využívaných ke skladování vyhořelého jaderného paliva.

Jednání, jež proběhlo v otevřené atmosféře, doprovázené živou diskusí, bylo ukončeno exkurzí do Úložiště radioaktivních odpadů ÚRAO Richard, jež leží nedaleko Litoměřic.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agentura ochrany přírody a krajiny: Chráněná území na Labi budou intenzivněji spolupracovat

9:45 Agentura ochrany přírody a krajiny: Chráněná území na Labi budou intenzivněji spolupracovat

Nová iniciativa Elbe Parks sdružuje chráněná území podél celého toku řeky.