SYSCOM Software: Nová zelená úsporám

13. 7. 2015 10:20

Letošní pokračování dotačního programu Nová zelená úsporám, zaměřeného na zateplování domů a zavádění ekologických způsobů vytápění, doprovázejí dvě dobré zprávy. Tou první je, že lidé mají stále zájem o ekologické dotace. Ta druhá ukazuje, že konkrétní ministerstva v praxi ukázala, že dokážou spolupracovat a ušetřit tím nemalé částky ze státního rozpočtu. Jmenovitě jde o ministerstvo životního prostředí a ministerstvo financí.

SYSCOM Software: Nová zelená úsporám
Foto: archiv SYSCOM Software
Popisek: SYSCOM Software, ilustrační foto

Nový web i elektronický informační systém, jehož prostřednictvím už zájemci žádají o dotace v rámci programu Nová zelená úsporám, nechalo připravit ministerstvo financí (MF) ve spolupráci s ministerstvem životního prostředí (MŽP) jako dílčí část svého celostátního systému informatické podpory programového financování EDS – SMVS (Evidenční dotační systém – Správa majetku ve vlastnictví státu, dříve označovaný jako ISPROFIN). Systém EDS ve spolupráci s resortem financí dlouhodobě vyvíjí česká společnost SYSCOM Software.

„Projekt jsme realizovali ve velmi krátkém čase, a přesto jsme stihli termín spuštění. Chci za to poděkovat všem, kteří se na úkolu podíleli, a nijak je neovlivnilo to, že média věnovala spuštění velkou pozornost. Řekl bych, že jsme obstáli se ctí,“ konstatuje Kamil Bouška, SYSCOM Software.

„Ještě víc mě však těší, že jsme mohli být u toho, když dvě ministerstva ukázala, že se dokážou dohodnout proto, aby ušetřila peníze. Jako občan bych takové případy rád zaznamenal častěji,“ dodává ředitel.

Aplikace zmíněného celostátního systému kromě jiného znamená, že MŽP nemusí vyvíjet vlastní systém ani nová rozhraní pro přenos dat ze svých systémů. Díky tomu stát ušetří miliony, na které by jinak MŽP přišla objednávka vlastního řešení.  Úspory z nově zavedené meziresortní spolupráce bude časem ještě výraznější, protože tato platforma poslouží i pro administraci plánovaných dalších dvou kol dotačního programu Zelená úsporám.

„Spolupráce s MŽP a konkrétně se Státním fondem životního prostředí byla výborná. Pracovní nasazení vedení fondu, jejich metodiků i informatiků bylo příkladné. Tomu odpovídá i bezproblémový start příjmu žádostí o dotace,“ přibližuje Vladimír Němec, prokurista SYSCOM Software.

„Nasazení portálu pro příjem žádostí o dotace se podařilo zajistit v rekordním čase. Příjem žádostí tak mohl začít o 14 dní dříve, než se původně předpokládalo. Start byl bezproblémový,“ popisuje prokurista.

V programu Nová zelená úsporám se v letošním roce celkem rozdělí 1,1 miliardy korun. Žádosti o dotaci lze podávat od poloviny května do vyčerpání prostředků, nejpozději však do 31. 10. letošního roku. V úterý 7. července již elektronický systém evidoval 2741 žádostí o celkovou částku ve výši 641 941 237 korun.

Co je Nová zelená úsporám?

Program Nová zelená úsporám poskytuje dotace těm majitelům bytových domů a rodinných domků, kteří chtějí snížit energetickou náročnost svých staveb (zateplení, výměna oken), anebo si chtějí pořídit moderní ekologické vytápění (např. kotel na biomasu, plynový kondenzační kotel či tepelné čerpadlo), nebo chtějí do svého obydlí instalovat rekuperační jednotku či solární ohřev vody. Dotaci je možné získat i na výstavbu rodinného domu s velmi nízkou energetickou náročností. Dotace mohou dosáhnout až 50 procent nákladů, u výstavby rodinného domu může jít až o 500 tisíc korun.

Profil společnosti

SYSCOM Software, spol. s r.o. vznikla v roce 1994 transformací ze společnosti SYSCOM s. r. o., která působila na trhu od roku 1990. SYSCOM Software se zaměřuje na dodávky komplexních řešení v oblasti informačních systémů a dalších IT služeb. Hlavní činností společnosti je vývoj softwaru na zakázku pro státní správu, vývoj a realizace IT řešení na míru podle individuálních potřeb všech klientů, jak ve veřejné, tak i v komerční sféře.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo kultury se ohrazuje vůči nepravdivým informacím, zveřejněným v deníku Právo

22:37 Ministerstvo kultury se ohrazuje vůči nepravdivým informacím, zveřejněným v deníku Právo

Vyjádření ministerstva kultury k článku v deníku Právo