SŽDC: Cestujícím v Modřicích slouží opravená výpravní budova

10.08.2018 17:17

Moderní podobu získalo v uplynulých měsících nádraží v Modřicích, které je důležitým přestupním uzlem integrované dopravy Jihomoravského kraje. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes předala symbolický klíč od opravené výpravní budovy zástupcům města. Stavební práce za přibližně 5,5 milionu korun začaly v říjnu loňského roku a trvaly do konce letošního června.

SŽDC: Cestujícím v Modřicích slouží opravená výpravní budova
Foto: szdc.cz
Popisek: Správa železniční dopravní cesty

„Tato stanice ležící v těsné blízkosti jihomoravské metropole plní důležitou roli v příměstské dopravě. Denně jí projde v průměru 1 300 cestujících, kteří přijíždějí nejen osobními, ale také spěšnými vlaky. Nyní mají k dispozici novotou zářící nádraží, které je pravým opakem dosud šedivé výpravní budovy,“ přibližuje náměstek generálního ředitele SŽDC pro správu majetku Tomáš Drmola.

Práce na přízemní výpravní budově zahrnovaly komplexní opravu objektu i části vnitřních prostor. Starou pálenou krytinu (bobrovku) nahradila nová, z glazované keramiky. Dále se provedla oprava konstrukce krovu, při které se vyměnily vadné prvky, došlo také k zateplení stropní konstrukce. Opravily se komíny, v případě nepotřebnosti se zrušily. Součástí střechy je i kompletně opravená hromosvodová soustava. Celkovou výměnou prošly klempířské prvky, okapy a svody.

Na fasádě se provedlo snesení narušené původní omítky, vyrovnání podkladu a nanesení nové omítky. Starý keramický soklový obklad nahradil nový kompaktní materiál z marmolitu. Na celém objektu se vyměnila okna, dveře a parapety. Ve vnitřních prostorách došlo k vybourání staré nerovné dlažby, kterou nahradila nová z keramických dlaždic, provedla se oprava omítek a elektroinstalace a také drobné opravy v již dříve zrekonstruovaných prostorách veřejných WC a výmalba. Na celém objektu se dále vyměnily zvukové reproduktory a stará osvětlovací tělesa.

V Jihomoravském kraji probíhají v současné době také rekonstrukce dalších výpravních budov. Práce v Kuřimi jsou již těsně před dokončením, přestavuje se rovněž budova v Břeclavi, díky které získá zčásti svou historickou podobu.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo práce a sociálních věcí: Na podporu podnikového vzdělávání přes 1,4 miliardy

16:51 Ministerstvo práce a sociálních věcí: Na podporu podnikového vzdělávání přes 1,4 miliardy

Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo vrámci Operačního programu Zaměstnanost výzvu, z…