SŽDC a PČR: Společná preventivní akce skončila

28.06.2018 9:20

Včera skončila preventivně bezpečností akce, kterou pořádala Správa železniční dopravní cesty a Policie České republiky.

SŽDC a PČR: Společná preventivní akce skončila
Foto: szdc.cz
Popisek: Správa železniční dopravní cesty
reklama

Tentokrát policisté společně se zaměstnanci SŽDC kontrolovali nebezpečné chování cestujících ve stanici Česká Třebová. Cílem bylo upozornit cestující na skutečnost, že se přecházením přes koleje dopouštějí přestupku, který jim může mít v lepším případě přivodit doživotní zdravotní následky, v tom horším již srážka s projíždějícím vlakem může způsobit smrt.

"Takové chování je velice nebezpečné. Lidé si mnohdy neuvědomují, že při této rychlosti ujede vlak necelých 50 metrů za pouhé 2 vteřiny. Osobní vlak rozjetý na 80 kilometrů za hodinu, bude za použití všech dostupných brzdných prostředků a při ideálních adhezních podmínkách, zastavovat přes tři sta metrů. Každý by si měl uvědomit, jestli je těch ušetřených pár minut skutečně natolik důležitých, " doplnil poručík Vladislav Černík, koordinátor bezpečnostní akce za SŽDC.

SŽDC na vytipovaných úsecích, kde lidé nejčastěji přechází koleje, ve spolupráci s PČR provádí pravidelné kontroly, které mají působit preventivně. Možná i to je důvodem, proč čísla usmrcených lidí vlakem meziročně klesají.

Během této jednodenní akce policisté zkontrolovali celkem 19 cestujících, kteří se dopustili přestupku proti zákonu o drahách, který může být ve správním řízení pokutován až do výše deseti tisíc korun českých. Všechny přestupky tentokráte řešili domluvou. Smutnou skutečností ale je, že z celkového počtu přestupců jich pocházelo pět z místní střední dopravní školy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MPO navýšilo rozpočet programu TREND. Podpoří tak více výzkumných projektů

21:44 MPO navýšilo rozpočet programu TREND. Podpoří tak více výzkumných projektů

Ministerstvo průmyslu a obchodu navýšilo alokaci třetí veřejné soutěže programu TREND, kterou vyhlás…