SŽDC rozšířila na svém webu informace o aktuálním provozu vlaků

13.12.2019 12:05

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) spustila aplikaci Virtuální tabule manažera infrastruktury, zkráceně VITAMIN, která byla zrealizovaná v rámci projektu Zavedení inteligentního informačního systému pro cestující. Aplikace je k dispozici na titulní straně webu SŽDC pod názvem Infotabule.

SŽDC rozšířila na svém webu informace o aktuálním provozu vlaků
Foto: SŽDC
Popisek: SŽDC
reklama

VITAMIN zprostředkovává cestujícím v železniční dopravě aktuální data z provozních informačních systémů SŽDC pro všechny stanice a zastávky provozované touto státní organizací. Díky tomu je informuje nejen o jízdních řádech konkrétních vlaků, ale i o případném zpoždění. Ve stanicích a zastávkách vybavených elektronickými informačními tabulemi poskytuje nová aplikace rovněž informace o tom, ze kterých nástupišť, případně kolejí budou konkrétní vlaky odjíždět.

Inteligentní informační systém lze využít jak na webových prohlížecích, které budou přebírat data z centrální části systému, tak i na elektronických zařízeních včetně chytrých telefonů s operačním systémem Android a iOS. Dále bude možné, po ukončení zaváděcího provozu, prohlížet virtuální informační tabule pro zvolenou stanici nebo zastávku i na televizních přijímačích vybavených funkcionalitou tzv. „červeného tlačítka“ přes aplikaci HbbTV (Hybrid broadcast broadband).

Modul webové služby navíc umožňuje poskytovat přes klientské rozhraní data pro zobrazovací panely ve vybraných železničních stanicích a zastávkách, kde dosud nebylo žádné audiovizuální zařízení pro informování cestujících. Tato data poskytnutá SŽDC mohou použít do svých systémů také další subjekty, jako například regionální dispečinky veřejné dopravy, provozovatelé „živých“ mapových portálů, atd.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad pro ochranu osobních údajů slaví 20 let

22:19 Úřad pro ochranu osobních údajů slaví 20 let

Již 20 let chrání ÚOOÚ osobní data občanů ČR. Přesně 1. června 2000 byl totiž zřízen jako nezávislý …