Sdružení českých spotřebitelů: Umíte využívat nové platební prostředky?

10.10.2017 14:15

Sdružení českých spotřebitelů (SČS) se tématem finančních služeb zabývá průběžně a dlouhodobě. „Působíme v řadě pracovních a poradních skupin s cílem zvyšovat kvalitu a dostupnost služeb finančního trhu a vzdělávat spotřebitele,“ říká předseda Správní rady SČS Ing. Libor Dupal.

Sdružení českých spotřebitelů: Umíte využívat nové platební prostředky?
Foto: konzument.cz
Popisek: Sdružení českých spotřebitelů - logo

I proto jsme nyní vydali v reedici původní publikaci z roku 2013, o kterou byl mezi spotřebiteli velký zájem a která nese název Nové platební prostředky: Umíme je využívat? Známe rizika? Spotřebitele seznamuje s jednotlivými druhy platebních prostředků, upozorňuje na nové trendy v jejich využívání v České republice a přináší zásady bezpečného užívání elektronických platebních prostředků.

Nejen fenomén elektronického obchodu a jeho rozvoj, ale i nové technologie a patenty jsou tím, s čím se spotřebitel při nákupech zboží a služeb setkává stále častěji a co mu přináší nové standardy kvality ve spotřebě , aniž by, pokud se chová odpovědně, ohrožoval bezprostředně svoji bezpečnost anebo bezpečnost své rodiny. A právě přehled a odpovědnost jsou mottem této nové publikace, dostupné i elektronicky ZDE a vydané v edici Průvodce spotřebitele.

„ SČS napomáhá zvyšování finanční gramotnosti a sleduje i aktuálně prováděné průzkumy mezi obchodníky, pokud jde o z poplatnění nejčastěji využívaných platebních prostředků a související regulaci, a je připraveno se o své zkušenosti s úřady a veřejností i nadále podělit, “ uzavírá představení nové publikace ředitel S ČS Mgr. Viktor Vodička.

Sdružení českých spotřebitelů, z.ú. (SČS) si klade za cíl hájit oprávněné zájmy a práva spotřebitelů na vnitřním trhu EU a ČR , přičemž zdůrazňuje preventivní stránku ochrany zájmů spotřebitelů: „Jen poučený spotřebitel se dokáže účinně hájit“. SČS působí v řadě oblastí – pokrývá odbornosti ve vztahu ke kvalitě a bezpečnosti výrobků včetně potravin, technické normalizaci a standardizaci, kvalitě a be zpečnosti služeb včetně služeb finančního trhu aj. Více ZDE

Kabinet pro stand ardizaci, o.p.s. (KaStan) je nezávislou obecně prospěšnou společností založenou Sdružením českých spotřebitelů. Cílem je zvyšování bezpečnosti a kvality výrobků a služeb vytvářením a podporou funkce nástrojů zajišťujících účinné zapojení spotřebitelů do st andardizačních procesů (technická normalizace, certifikace a posuzování shody, akreditace, dozor nad trhem), včetně uplatňování technických předpisů a norem. Více ZDE

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

AOPK: Neprávem opomíjená přírodní rezervace Ostrůvek při průzkumu překvapila

22:30 AOPK: Neprávem opomíjená přírodní rezervace Ostrůvek při průzkumu překvapila

V nevelké přírodní rezervaci Ostrůvek na Tachovsku v chráněné krajinné oblasti Český les bylo objeve…