Show Jana Krause: Herečka Aňa Geislerová, zpěvák Ben Cristovao a biolog Jaroslav Flegr

12.11.2013 8:20

Herečka Aňa Geislerová, zpěvák Ben Cristovao a biolog Jaroslav Flegr se představí v Show Jana Krause. Premiéru dalšího dílu čtvrté série Show Jana Krause uvidíte v pátek 15. listopadu od 22.10 na Primě.

Show Jana Krause: Herečka Aňa Geislerová, zpěvák Ben Cristovao a biolog Jaroslav Flegr
Foto: Nejvic.info
Popisek: Moderátor a herec Jan Kraus
reklama

Aňa Geislerová – herečka, která točí jeden film za druhým, nepřehlédnutelná módní ikona, žena, která nechce poskytovat rozhovory na téma, jak svůj život zvládá a stíhá jako trojnásobná maminka, a odmítá nosit image „strhané matky“. Letos chystá již desátý ročník tradičního Vánočního bazaru z Mokré čtvrti.

Ben Cristovao – zpěvák, tanečník, herec, moderátor, je jedním z nominovaných na videoklip roku v anketě Český Slavík a zároveň jedním z důkazů, že i pěvecké soutěže umí vyprodukovat zajímavé jméno. V novém singlu, který nazval Stop, přichází zpěvák s překvapivou změnou žánru - s reggae rytmy.

Profesor Jaroslav Flegr – slavný evoluční biolog, který se stal hvězdou citovanou novináři i odborníky na celém světě díky svému převratnému objevu: přišel na to, že lidské chování ovlivňuje parazit přenášený kočkami. „Z hlediska vědy to zase tak překvapivý objev není - prostě máme další zvíře, které je ovlivňováno parazitem. Jen je to zrovna člověk," vysvětluje s tím, že mezi člověkem a myší z pohledu parazitologa tolik rozdílů není. Proč se vůbec evoluční biolog věnuje parazitům? „Když jsem nastoupil na katedru parazitologie, hledal jsem nějaké styčné body s evoluční biologií. A těmi se ukázala být manipulační hypotéza - tedy hypotéza, která tvrdí, že řada parazitů mění svého hostitele. Třeba Toxoplasma gondii je typický příklad - aby se z původního hostitele - myši - dostala do dalšího - kočky - změní chování myši tak, aby ji kočka snadno ulovila," vysvětluje profesor. Dodává, že sám je také napadený toxoplasmou a na jeho chování se to prý projevuje tak, že se neleká. „Za mnou třeba troubí auto, ale já se neleknu, jen se otočím," vysvětluje. Vypráví také, že pokusy s toxoplasmou prý na fakultě dělali nejdřív na myších a později přešli na lidi - na studenty, kteří byli ochotni do těchto experimentů jít.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihomoravský kraj: Od úterý začnou jezdit vlaky IDS JMK na Slovensko

16:32 Jihomoravský kraj: Od úterý začnou jezdit vlaky IDS JMK na Slovensko

V návaznosti na obnovení volného pohybu mezi Českem, Slovenskem a Rakouskem začal Jihomoravský kraj…