Silnice ve Stolanech kraj zmodernizuje po žních

10.08.2014 13:53 | Zprávy

Pardubický kraj má kompletně připravenou modernizaci silnic III/34019 a III/34020 v průtahu obcí Stolany na Chrudimsku za více než 28,6 milionů korun. Přesto obnovu poškozené vozovky zahájí nejdříve až na konci roku. Důvod? Hejtman Martin Netolický se rozhodl vyhovět přáním ZOD družstva Stolany, ale i dalším zemědělcům a soukromníkům v obci, se kterými se na toto téma setkal ještě před letními prázdninami.

Silnice ve Stolanech kraj zmodernizuje po žních
Foto: archiv
Popisek: Stolany, Pardubický kraj

„Chtěl bych všechny občany Stolan a okolí ubezpečit, že silnice v celkové délce 1,5 kilometru zmodernizujeme nejpozději do konce srpna příštího roku. Projekt je velmi dobře připravený včetně zajištění jeho financování, máme rovněž vysoutěženého dodavatele, mohli bychom se stavbou začít prakticky ihned. Po setkání s místními zemědělci jsme se však dohodli na odložení termínu zahájení modernizace, neboť by jim nutné objížďky zvyšovaly náklady a velmi komplikovaly život při žních,“ vysvětluje hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Byty

Ptáte se, jestli chceme byty, docela zbytečná otázka, když je tu o bydlení nouze. Jedna věc je ale stavět a druhá umožnit, aby byly pro lidi finančně dostupné, což nyní nejsou. Máte nějaké řešení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP opraví tramvajovou trať na Klárově

20:16 DPP opraví tramvajovou trať na Klárově

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) začala od soboty 31. května 2025 s opravou tramvajové tratě v obl…