Imunita je definována jako schopnost lidského organismu bránit se proti různým vnitřním a vnějším vlivům, jako jsou například bakterie, viry, škodlivé látky nebo také cizí tkáně. Při správném fungování imunitního systému naše tělo rozezná, zda se jedná o strukturu, která je nebezpečná, a je nutné na ni reagovat. Schopnost imunitního systému je jednak do jisté míry určena genetickými dispozicemi, jeho základ dědíme po rodičích, ale významnou měrou se na ní podepisuje i životní styl a vlivy zevního prostředí.
Bojujte proti oslabení imunity správnou životosprávou, pohybem a vitaminy
V podzimních a zimních měsících dochází k většímu zatížení našeho imunitního systému, a tím i k jeho oslabování. V tomto období se vyrovnáváme s úbytkem světla a tepla, méně přijímáme přirozenou stravu s dostatkem vitaminů a dalších potřebných látek, v neposlední řadě čelíme zvyšujícímu se výskytu nejrůznějších infekčních nemocí. Abychom si udrželi imunitu v optimální formě, měli bychom se zaměřit na režimová opatření. K těm patří mimo jiné pohyb a otužování, vyvarování se stresu, správná životospráva a především vitaminy. „Stěžejním vitaminem pro podporu imunity je vitamin C, další nezbytné představují vitamin A, B, D, dále pak stopové prvky selen, zinek či železo. Pozitivní vliv na obranyschopnost mají také například výtažky z echinacey, vhodné jsou rovněž kombinované multivitaminy s žen-šenem,“ říká MUDr. Ethel Ludvíková, praktická lékařka a majitelka zdravotnického zařízení Medicina Centrum v Praze.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva