Skanska Property získala certifikát LEED® Platinum i pro vlastní kanceláře

21.05.2013 19:08

City Green Court získal jako první administrativní budova v České republice certifikát LEED® Platinum pro Core and Shell podle nejnovější metodiky.

Skanska Property získala certifikát LEED® Platinum i pro vlastní kanceláře
Foto: red
Popisek: Skanska
Developer projektu Skanska Property Czech Republic, který v objektu zároveň sídlí, ovšem zašel ještě dál. Navrhl a upravil své vlastní kanceláře tak, aby i pro ně získal certifikát LEED®  Platinum pro komerční interiéry. Výsledkem jsou energeticky úsporné a zajímavě řešené prostory, které zároveň poskytují kvalitní a příjemné pracovní prostředí.
 
„K certifikaci našich vlastních kanceláří nás přiměla snaha dokázat, že naše možnosti nekončí zajištěním certifikace Core&Shell, tedy samotné budovy. Rádi bychom klientům na příkladu našich vlastních kanceláří ukázali, jak je možné provedenými opatřeními a následnou certifikací zvýšit kvalitu pracovního prostředí a naopak minimalizovat vliv na životní prostředí. K celému procesu certifikace jsme mohli využít našich odborníků a know-how společnosti Skanska. Nemuseli jsme se tedy spoléhat na externí firmu,“ uvedla Marie Passburg, prezidentka Skanska Property Czech Republic.
 
Certifikace kanceláří Skanska Property Czech Republic  trvala rok a úspěšně skončila na přelomu dubna a května. S návrhem interiérů pomáhalo architektonické studio Cuboid Architekti, jež se podílelo již na architektonickém návrhu budovy City Green Court. Cílem všech aktivit spojených s certifikací bylo zaměřit se kromě úspor elektrické energie, vody a tepla také na větší pohodu zaměstnanců v kanceláři, jež se pozitivně odrazí ve vyšší produktivitě práce.
 
Výsledkem celé řady opatření jsou významné úspory při spotřebě energie, které ve srovnání s obdobnou kancelářskou budovou dosahují až 33 %. Základem je dostatek světla, jenž je zajištěn konstrukcí budovy, a chytrý systém osvětlení, který řídí čidla denního osvětlení. Úspora energie na svícení dosahuje 62 %.
 
Dominantou kanceláří Skanska Property Czech Republic je living room, relaxační místnost, kterou si zaměstnanci rychle oblíbili. Jde o místnost pro individuální práci, která je obrácena do atria budovy a její dominantou je živá samozavlažovací zelená stěna o ploše přibližně 20 m2. Living room nabízí tři pracovní místa s posezením v pohodlných zelených křeslech.
 
Také další navržené úpravy měly za cíl zpříjemnění pracovního prostředí, jež v tomto případě rozhodně nelze považovat za fádní open space. Ke společným setkáním zaměstnanců dochází v kuchyňce s jídelnou, velkou oblibu si získaly „sauny“, tedy praktické telefonní boxy, které při hovorech zajišťují soukromí volajícímu, jenž zároveň neruší kolegy. Při vybavení interiéru se dbalo na využití certifikovaných materiálů a nábytku.
 
„Během celé přípravy kanceláří jsme se drželi strategie 4R: Reduce, Reuse, Recycle, Recover, tedy snižování, opětovné využití, recyklování a obnovování. V našich kancelářích také například třídíme odpad. Sbíráme papír, plasty, kovy, sklo, nápojové kartony a použité baterie. I tyto zdánlivé drobnosti podporují šetrnost k životnímu prostředí, jež je krédem nejen Skanska Property Czech Republic, ale celé společnosti Skanska,“ doplnila Marie Passburg.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

AOPK: Kosy a křovinořezy pomáhají zachránit vzácné mokřadní a rašelinné louky

22:37 AOPK: Kosy a křovinořezy pomáhají zachránit vzácné mokřadní a rašelinné louky

Téměř osmdesát hektarů, především mokřadních a rašelinných luk, chrání národní přírodní památka Na p…