Skupina ČEZ elektrifikuje vozový park, ČEZ Distribuce převzala od Škoda Auto 23 vozů Enyaq

06.07.2023 18:56 | Tisková zpráva

Skupina ČEZ zrychluje při přeměně své flotily směrem k elektromobilitě. První velkou dodávkou směřující do dceřiné společnosti ČEZ Distribuce je 23 vozů Škoda Enyaq.

Skupina ČEZ elektrifikuje vozový park, ČEZ Distribuce převzala od Škoda Auto 23 vozů Enyaq
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Zaměstnanci společnosti, která pečuje a rozvíjí největší distribuční síť v ČR, využijí vozy s dojezdem až 500 kilometrů pro zajištění provozních potřeb a obsluhu svých zákazníků. Evropská směrnice 2009/33/EU předepisuje při pořizování nových vozidel v kategorii do 3,5 tuny podíl tzv. čistých vozidel ve výši 29,7 %.

„Na cestě k udržitelnějšímu fungování nevynecháváme žádnou z našich činností. V rámci snižování uhlíkové stopy proto postupně vyměňujeme konvenční vozidla za dostupné elektromobily, případně další alternativní pohony. Model Enyaq má normovaný dojezd (WLTP) na jedno nabití více než 540 kilometrů, a díky své spolehlivosti a dobrým jízdním vlastnostem splňuje naše nároky pro nasazení v běžných provozních podmínkách,“ říká manažerka útvaru Správa ČEZ Distribuce Petra Zděnková.

„V celé Skupině ČEZ nyní slouží přes 5 000 vozidel. Podíl alternativních paliv v této flotile letos chceme výrazně zvýšit. Jsme proto rádi, že se nám díky takzvanému dynamickému nákupnímu systému, který pro pořizování elektromobilů používáme, podařilo nyní vysoutěžit tuto první velkou skupinu vozidel od Škoda Auto,“ říká manažer útvaru dopravní služby ČEZ Jakub Bosák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

David Smoljak byl položen dotaz

Co by teda měla ČR a EU udělat?

Jak zajistit spravedlivý mír a jak Ukrajině garantovat bezpečnost? Mluví o tom dost politiků, ale já upřímně nevím, co má být tou garancí? Spravedlivý mír chápu, jen se tedy obávám, že k němu asi nedojde. USA chce kapitulaci Ukrajiny a EU proto spravedlivý (ani jiný) mír nedělá nic.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Rok 2026 - nejdelší úsek železnice na letiště i trať do Bavorska

7:23 Správa železnic: Rok 2026 - nejdelší úsek železnice na letiště i trať do Bavorska

Uplynulých dvanáct měsíců se neslo ve znamení rozvoje i udržení spolehlivosti provozu české železnic…