Skupina ČEZ uzavřela s Kauflandem strategické partnerství v oblasti elektromobility

12.5.2014 11:43 dop.

Skupina ČEZ a známý obchodní řetězec Kaufland podepsali ujednání o strategické spolupráci na rozvoji sítě dobíjecích stanic pro elektromobily. Projekt Elektromobilita ČEZ je největší v České republice a partnerství s Kauflandem je významným krokem k rozšiřování infrastruktury veřejného dobíjení elektromobilů.

Skupina ČEZ uzavřela s Kauflandem strategické partnerství v oblasti elektromobility
Foto: Kaufland
Popisek: Kaufland

„Projekt Elektromobilita ČEZ se v tomto roce dostává do nové fáze širšího rozvoje sítě dobíjecích stanic elektromobilů pro veřejnost. S Kauflandem již úspěšně spolupracujeme, ale vzájemně jsme se shodli na posunu do úrovně strategického partnerství. To znamená instalaci výkonnějších stanic tam, kde to bude možné a vhodné. Zejména chceme obsadit lokality vhodné pro vytvoření naší páteřní sítě dobíjecích stanic,“ říká Tomáš Chmelík, manažer útvaru čisté technologie ČEZ. Podpis dohody o strategické spolupráci Skupiny ČEZ a Kauflandu má přinést v první vlně výstavbu dobíjecích stanic elektromobilů v 18 lokalitách v ČR. „Už nyní jsou tyto stanice instalovány u 4 našich prodejen. Nově se jejich počet rozroste na 22. Jedná se přitom o lokality v krajských městech a dalších významných místech,“ říká Michael Šperl, tiskový mluvčí Kauflandu. Výběr lokalit má umožnit pohodlné dobíjení elektromobilů všem zákazníkům projektu Elektromobilita ČEZ. Do budoucna se Skupina ČEZ zaměří i na další lokality, v nichž bude mít možnost jako první partner umístit dobíjecí stanice vozů s elektrickým pohonem.

Projekt Elektromobilita ČEZ

Skupina ČEZ spustila pilotní projekt Elektromobilita ČEZ již v roce 2010. Cílem pilotního projektu je navrhnout a otestovat komplexní řešení elektromobility jako služby, která kombinuje veřejnou dobíjecí síť s dodávkami elektřiny v rámci speciálního tarifu a postupně nabídne infrastrukturní řešení pro domácnosti i firmy, případně v kombinaci s dalšími doplňkovými službami a produkty. Z pohledu energetiky je současně důležité, jakým způsobem bude dobíjení elektromobilů integrováno do distribuční sítě, což úzce souvisí s agendou tzv. chytrých sítí, kterým se Skupina ČEZ také intenzivně věnuje.

Do současnosti ČEZ nainstaloval v České republice 35 veřejných dobíjecích stanic, a to převážně u infrastrukturních partnerů, tj. u obchodních center, supermarketů či městských částí. Stanice jsou v provozu v Praze, Plzni, Ostravě, Trutnově, Hradci Králové či ve Vrchlabí. Další rozšiřování sítě dobíjecích stanic je v realizaci a nově otevřené stanice budou představovány v průběhu dalších týdnů a měsíců. Aktuální mapa dobíjecích stanic je vždy na www.elektromobilita.cz.

V rámci pilotního projektu je provozováno 40 elektromobilů po celé ČR. Do projektu Elektromobilita ČEZ se zapojilo již více než 50 partnerů. Těmi jsou například Moravskoslezský kraj, Ústecký kraj, Vrchlabí, Pardubice, či Ostrava, ale také některé městské části jako Praha 5, Praha 14, Praha 16 a další. Mezi partnery jsou společnosti McDonald’s či Kaufland, nebo automobilky jako Škoda Auto, Peugeot, Mercedes-Benz, Nissan, BMW či Opel. Kompletní seznam partnerů je k nahlédnutí na www.elektromobilita.cz.  

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Očekává se dobrá úroda obilovin i řepky

16:55 Český statistický úřad: Očekává se dobrá úroda obilovin i řepky

Na základě druhého letošního odhadu sklizně k 15. červenci se očekává úroda základních obilovin 7 40…