Skupina SYNOT slaví již 25 let

17.06.2016 17:14

Přesně čtvrt století působí na světových trzích skupina SYNOT. Její první společnost byla založena již v roce 1991. SYNOT tehdy začínal s pouhými třemi zaměstnanci. K dnešnímu dni se již jejich počet rozrostl na tisíce a SYNOT je tak významným zaměstnavatelem.

Skupina SYNOT slaví již 25 let
Foto: Skupina SYNOT
Popisek: Skupina SYNOT u příležitosti 25. výročí uspořádala na Slovensku Den otevřených dveří

„V začátcích jsme to neměli lehké. Vzali jsme si úvěr ve výši několika desítek tisíc korun a měli jsme velké obavy, zda jej vůbec dokážeme splatit. Byli jsme malou rodinnou firmou. Velké jsme však měli ambice. Rozhodli jsme se být nejlepší,“ vzpomíná chairman of the board of directors WCV WORLD CAPITAL VENTURES CYPRUS LIMITED, Ivo Valenta, a doplňuje: „Společně s otcem a bratrem jsme se tehdy dohodli, že zatímco oni se budou věnovat podnikání v České republice, já pojedu hledat nové byznysové příležitosti a investice v zahraničí, kde jsem pak také zůstal. Letošní rok však považuji za zlomový. Rozhodl jsem se vrátit „ke kořenům“ – tedy zpět do České republiky, do Zlínského kraje, kde jsem vyrůstal.“

Skupina SYNOT je dnes mezinárodním uskupením společností, jejichž vrcholové vedení sídlí na Kypru. Podniká ve dvaceti zemích světa, v nichž také řádné odvání daně, a její roční obraty se pohybují ve výší 16 miliard korun. Kromě hlavní oblasti podnikání – loterního průmyslu – se věnuje také oblasti IT technologií, podpoře startupových projektů a mladých, začínajících firem, vlastnictví médií a v neposlední řadě prodeji luxusních automobilů BMW. V jednotlivých zemích, kde působí, se navíc zaměřuje na podporu sportu a neziskového sektoru.

„Od počátku jsme se řídili heslem, že „normální je pomáhat“ – proto jsme také krátce po rozjezdu podnikání začali investovat nemalé finanční prostředky na pomoc neziskovému sektoru – především sportu, kultuře, zdravotnictví a školství. A protože žádostí o podporu přibývalo, rozhodli jsme se zřídit Nadaci SYNOT, která tyto prostředky efektivně rozděluje tam, kde je jich nejvíc zapotřebí,“ informuje Ivo Valenta.

Nadace SYNOT pomáhá především Zlínskému kraji dodnes a je zde největším donátorem. Během své existence podpořila tisíce projektů stovkami milionů korun. Jen letos rozdělí přibližně 30 milionů korun.

„Klíčové jsou však pro nás také investice v oblasti cestovního ruchu a volnočasových aktivit. Považuji totiž za velmi důležité, aby lidé nehledali krásu pouze v zahraničí, ale především tam, kde se cítí doma. Proto jim chceme nabídnout co možná nejpestřejší nabídku,“ dodává Ivo Valenta.

Skupina SYNOT vybudovala například moderní ski areál, bike park, připravuje projekt vodního světa a podobně. Současně velmi citlivě rekonstruovala několik historických objektů a hotelů, které má ve svém vlastnictví, a to jak v České republice, tak například na Slovensku. Řada z těchto objektů dokonce získala ocenění – například secesní slovenský hotel Elizabeth byl vyhlášen nejlepším evropským historickým hotelem. A chystá se řada dalších, významných investic.

„Výročí 25 let od založení firmy považuji za velkou událost. Přišli jsme mezi světovou konkurenci s produkty, které neustále zdokonalujeme a inovujeme. Zřejmě i díky tomu si získáváme důvěru stále vyššího počtu obchodních partnerů z celého světa, což mne upřímně těší. Plně si však uvědomuji, že těchto úspěchů a ocenění, které jsme v řadě zemí získali, by nebylo bez úsilí a vysokého nasazení zaměstnanců jednotlivých společností,“ uzavírá Ivo Valenta s tím, že ambice skupiny SYNOT rozhodně nekončí a již dnes plánuje expanzi do dalších zemí a světových destinací – například Jižní Ameriky.

Skupina SYNOT dnes u příležitosti 25. výročí uspořádala na Slovensku Den otevřených dveří. Zúčastnily se ho stovky obchodních partnerů z Evropy, Asie, Austrálie i Afriky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: Informace o spáchaných přestupcích řidiči nově zjistí na Portálu občana

22:22 Ministerstvo dopravy: Informace o spáchaných přestupcích řidiči nově zjistí na Portálu občana

Na Portálu občana jsou řidičům, kteří mají elektronickou občanku nebo datovou schránku, nově k dispo…