Společná kontrolní akce Oblastního inspektorátu práce a Cizinecké policie

17.09.2017 11:45

Dne 5. 9. 2017 byla policisty odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje ve spolupráci s inspektory inspekce nelegálního zaměstnávání Oblastního inspektorátu práce pro Jihočeský kraj a kraj Vysočinu provedena společná bezpečnostní a kontrolní akce.

Společná kontrolní akce Oblastního inspektorátu práce a Cizinecké policie
Foto: SÚIP
Popisek: Státní úřad inspekce práce.
reklama

Ze strany cizinecké policie byla bezpečnostní akce zaměřena na kontrolu oprávněnosti a dodržování podmínek pobytu cizinců, potírání trestné činnosti související s nelegální migrací, pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách a odhalování padělaných a pozměněných cestovních dokladů. Kontrola byla provedena v objektu výrobní společnosti v okrese Prachatice.

V rámci bezpečnostní akce bylo zkontrolováno celkem 186 osob, z toho 80 cizinců. U 60 cizinců převážně z Ukrajiny bylo zjištěno podezdění z porušení zákona o pobytu cizinců na území České republiky a zákona o zaměstnanosti. S těmito cizinci bylo cizineckou policií na místě zahájeno správní řízení ve věci vyhoštění z území členských států. Jeden cizinec se policistům při kontrole prokázal celkovým padělkem dokladu totožnosti Rumunska. Cizinec je policisty stíhán pro podezření z přečinu padělání a pozměňování veřejné listiny, zároveň bude pravděpodobně rozhodnuto o jeho vyhoštění z území členských států Schengenského prostoru. Ze strany oblastního inspektorátu práce byla kontrola zaměřena zejména na kontrolu výkonu nelegální práce cizinců a na plnění povinností zaměstnavatelů na úseku zaměstnanosti. Oblastní inspektorát zkontroloval výkon práce 107 osob. Z tohoto počtu bylo celkem 60 cizinců, a to zejména z Ukrajiny. Dále se jednalo o výkon práce občanů Slovenské republiky, Státu Mongolsko a Rakouské republiky. Na kontrolovaném pracovišti se výkonu práce účastnily zaměstnanci různých dodavatelských a subdodavatelských společností, proto inspektoři oblastního inspektorátu zahájili celkem 6 kontrol s různými subjekty. Pro nepřehlednost vzájemných obchodních a dodavatelských vztahů nemusí být tento počet zahájených kontrol konečný. V současné době probíhají kontrolní úkony k prověření skutečností zjištěných při kontrole, zejména s ohledem na podezření z výkonu nelegální práce výše uvedených 60-ti cizinců. Ve věci probíhá další šetření i ze strany cizinecké policie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM v Semilech spravuje nově majetek i v části okresu Jablonec nad Nisou

21:23 ÚZSVM v Semilech spravuje nově majetek i v části okresu Jablonec nad Nisou

V souvislosti s přijetím nového zákona o územně správním členění některé obce v republice od ledna 2…