Spolupráce Úřadu práce ČR a Svazu měst a obcí ČR podporuje zaměstnanost

30.11.2015 15:00 | Zprávy

Podpořit to, co funguje a inspirovat zákonodárce k tomu, co by měli změnit. O tom bylo jednání vedení Generálního ředitelství Úřadu práce ČR se zástupci předsednictva Svazu měst a obcí ČR. Obě strany navázaly na dříve uzavřené memorandum o spolupráci, rekapitulovaly dosavadní společnou činnost a nastínily záměry do budoucnosti.

Spolupráce Úřadu práce ČR a Svazu měst a obcí ČR podporuje zaměstnanost
Foto: mpsv.cz
Popisek: Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR - logo

Úřad práce ČR s obcemi dlouhodobě spolupracuje v oblasti veřejně prospěšných prací. V tomto ohledu se společná činnost v budoucnu ještě více zaměří na uplatnění dlouhodobě nezaměstnaných uchazečů o zaměstnání. Větší prostor pro spolupráci je též ve využívání dalšího nástroje aktivní politiky zaměstnanosti, a to společensky účelných pracovních míst - vyhrazených.

„Po dohodě s některými starosty pořádáme na radnicích pravidelné poradenské dny pro naše klienty, kterých se účastní sociální pracovníci obcí a zástupci ÚP ČR. Osvědčily se a motivují uchazeče o zaměstnání k aktivnímu přístupu při řešení jejich životní situace a hledání práce. Nezaměstnaní se musí v rámci svého individuálního akčního plánu dostavit na obec a zajímat se o to, jakým způsobem mohou hledat třeba vhodné bydlení, jak se dostat z dluhové pasti nebo jak správně hospodařit s prostředky. Naši specialisté jim zase poradí, jak nejlépe hledat vhodné zaměstnání,“ říká generální ředitelka Úřadu práce ČR Kateřina Sadílková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Stínová vláda ODS

Zajímal by mě program Vaší stínové vlády a na jak dlouho bude platný. Jaké má styčné body s programem stínové vlády STAN a jak často se scházíte ? děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Soutěž příslušníků eskortních skupin na Mírově

22:31 Vězeňská služba: Soutěž příslušníků eskortních skupin na Mírově

Soutěž příslušníků operativně eskortních skupin zajišťujících eskorty nebezpečných osob o putovní po…