Správa železnic: Elektrizace trati z Brna do Střelic je v plném proudu

10.11.2020 21:20 | Zprávy

Elektrizace traťového úseku z Brna-Horních Heršpic do Střelic běží naplno. Dokončeny již byly základy trakčních stožárů u první traťové koleje, na které současně probíhá rekonstrukce železničního svršku a další stavební úpravy.

Správa železnic: Elektrizace trati z Brna do Střelic je v plném proudu
Foto: Správa železnic
Popisek: Správa železnic

Dokončení prací s předpokládanými celkovými náklady ve výši 2,7 miliardy korun se předpokládá v závěru příštího roku. Následně dojde k elektrizaci navazujícího úseku do Zastávky u Brna.

V předmětném mezistaničním úseku probíhá výstavba nových zastávek Brno-Starý Lískovec a Ostopovice. V prvním případě stavbaři vybudovali šikmý přístupový chodník, který spojí budoucí ostrovní nástupiště s novým podchodem. V místě zastávky v Ostopovicích se přestavuje most, který bude sloužit jako přístupová cesta k nástupišti u druhé traťové koleje. Díky rozšíření se pod něj vejde také chodník pro cestující.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Kolikátí v pořadí jste na summitu NATO mluvili vy?

Opravdu jste mluvili mezi prvními? Vždyť ani za vás jste nedávali do společné obrany ty dvě procenta, což nechápu proč, když pořád mluvíte o obraně jako o absolutní prioritě a podle mě důležitá opravdu je.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Léto pod proudem na Hučáku

18:04 ČEZ: Léto pod proudem na Hučáku

Oblíbená soutěž zve děti za tajenkou i světem energie přímo do centra Hradce Králové.