Správa železnic: Nový podchod v Českých Budějovicích propojí nádraží s parkovacím domem

07.02.2025 10:34 | Tisková zpráva

Správa železnic rozšíří a prodlouží podchod na českobudějovickém nádraží. Projektovou dokumentaci vypracuje společnost Sagasta, která podala nejvýhodnější nabídku ve výši 30 977 500 korun. Součástí prací bude i výstavba parkovacího domu pro 322 aut. Zahájení stavby se plánuje v polovině roku 2027, potrvá dva roky.

Správa železnic: Nový podchod v Českých Budějovicích propojí nádraží s parkovacím domem
Foto: Správa železnic
Popisek: Správa železnic

Stavebními úpravami projde severní podchod ve stanici České Budějovice. Místo něj vznikne zcela nový průchod, který bude široký až 15 metrů. Povede pod celým kolejištěm k novému parkovacímu domu, bezbariérový přístup k vlakům zajistí výtahy.

Parkovací dům v Dobrovodské ulici na opačné straně nádraží bude sloužit primárně cestujícím. Jeho kapacita bude 322 aut, nabídne i prostor pro úschovu jízdních kol.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Korupce

Je to marný, je to marný, je to marný. Nemyslíte, že přesně to platí o boji s korupcí u nás? Nejen v Praze? Snad všichni politici mluví o tom, jak s ní chtějí skoncovat, ale realita je jiná. Vy o korupci mluvíte často, navrhla jste ale nějaká konkrétní opatření, která by jí zamezila?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Letos se do světa rozletí 22 mláďat sokolů

13:28 ČEZ: Letos se do světa rozletí 22 mláďat sokolů

Sečteno, podtrženo a okroužkováno; sokolí budky umístěné na výškových stavbách Skupiny ČEZ tak může …