Správa železnic: Výstava představí architektonické návrhy stanice Praha-Veleslavín

25.02.2020 13:18

V návaznosti na ukončení mezinárodní soutěže na budoucí podobu železniční stanice Praha-Veleslavín připravila Správa železnic ve spolupráci s Městskou částí Praha 6 výstavu architektonických návrhů.

Správa železnic: Výstava představí architektonické návrhy stanice Praha-Veleslavín
Foto: SŽDC
Popisek: SŽDC
reklama

V budově radnice Prahy 6 si mohou zájemci od 24. února do 3. dubna prohlédnout všechny zpracované studie. Stanice Praha-Veleslavín je součástí stavby Modernizace trati Praha – Kladno s připojením Letiště Václava Havla.

Mezinárodní porota v čele s architekty Sándorem Fintou a Helgem Lunderem doporučila k realizaci návrh Dalibora Hlaváčka a Zuzany Kučerové z pražského studie idhea architekti. Kromě něj výstava představí finálové návrhy ra15, PROJEKTIL ARCHITEKTI, monom works a ABTSMOLEN i zbylých 17 studií, které skončily v prvním kole. K vidění budou v době úředních hodin Městské části Praha 6, a to v pondělí a ve středu od 8 do 18 hodin.

„Výstava jednak podtrhne význam architektonické soutěže a jednak poodhalí, jak obtížnou úlohu měla mezinárodní porota při posuzování jednotlivých návrhů. Do soutěže se přihlásily české a zahraniční architektonické týmy a zpracovaly celkem 22 velmi kvalitních studií. Opravdu mě těší, že jsme této fázi přípravy stavby věnovali tolik energie a úsilí, a pevně věřím, že cesta na letiště vlakem bude pro lidi zážitkem nejen z pohledu komfortu, ale i estetiky,“ uvedl generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda.

Mezinárodní architektonickou soutěž uspořádala Správa železnic poprvé v historii. Cílem bylo nejen navrhnout podobu železniční stanice Praha-Veleslavín, ale zároveň vytvořit jednotící design pro další stanice a zastávky na trati.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo financí: Saldo státního rozpočtu za leden až březen 2020 dosáhlo 44,7 mld. Kč

9:15 Ministerstvo financí: Saldo státního rozpočtu za leden až březen 2020 dosáhlo 44,7 mld. Kč

Opatření vlády České republiky zaváděná k zastavení šíření nákazy nemoci COVID-19 s sebou přinesla v…