Správa železnic otevřela zrekonstruovanou výpravní budovu v Břeclavi

13.01.2020 17:16 | Zprávy

Cestujícím ve významné pohraniční přechodové stanici Břeclav začala sloužit moderní výpravní budova. Součástí její celkové rekonstrukce byly úpravy vnitřních dispozic veřejně přístupných prostor a přístavba spojovacího koridoru mezi odbavovací halou stanice a autobusovým nádražím. Objekt navíc získal částečně historickou podobu. Slavnostní otevření zrekonstruované výpravní budovy dnes uspořádala Správa železnic. Celkové náklady dosáhly 69 milionů korun.

Správa železnic otevřela zrekonstruovanou výpravní budovu v Břeclavi
Foto: SŽDC
Popisek: SŽDC

„Stanice Břeclav je po brněnském hlavním nádraží druhým nejvýznamnějším železničním uzlem na jižní Moravě. Zdejší výpravní budova je vůbec největší v tomto regionu, kterou má na starosti Správa železnic. Její rekonstrukce byla zařazena mezi prvními v našem investičním plánu po převodu osobních nádraží od Českých drah. Proto jsem rád, že v ní budou využívat prostory také policisté a správa sociálního zabezpečení,“ uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda. Jak dodal, kolejovou část stanice už SŽDC v minulosti zmodernizovala, stejně tak byl dokončen navazující autobusový terminál.

Investice řešila celkovou rekonstrukci výpravní budovy, která byla také kompletně zateplena. Projekt zahrnoval přestavbu ČD centra, vestibulu a bývalé administrativní části. Zásadní změnou prošlo hlavní průčelí objektu, které získalo svoji téměř původní historickou podobu z roku 1889. Před dvoupodlažní částí budovy byl vystavěn prosklený koridor pro pohyb cestujících od autobusového nádraží do vestibulu. Dále došlo k výměně střešní krytiny a veškerých oken a dveří. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Rozklad EU

Souhlasím s vámi, že EU svou zelenou a nerealistickou politikou nahrává svému rozkladu. Kdo přesně je za takovou politiku zodpovědný? Kdo vlastně celou tu EU řídí? Přijde mi, že se dost poslanců staví proti řadě nařízení, ale k čemu to je? K čemu vás volíme, jestli přes vás vše prochází? Kritizovat ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Základní priorita - posílení ekonomiky, ne lepení děr v rozpočtech

13:21 Hospodářská komora: Základní priorita - posílení ekonomiky, ne lepení děr v rozpočtech

Evropská komise dnes zveřejní návrh nového sedmiletého evropského rozpočtu.