Správa železnic spouští další mapový portál

15.05.2024 7:02 | Tisková zpráva

Správa železnic nově spustila mapový portál pro vysokorychlostní úsek Poříčany – Světlá nad Sázavou. Ten přehledně zobrazuje plánovanou trasu zasazenou do mapových podkladů. Návštěvníci portálu mohou pomocí jednoduchého systému klást dotazy či připomínky přímo k místům, která je zajímají. Odpovídat na ně budou odborníci ze Správy železnic.

Správa železnic spouští další mapový portál
Foto: Správa železnic
Popisek: Správa železnic

Mapový portál GIS (geografický informační systém) pro úsek VRT Střední Čechy je od 13. května přístupný na webu vrtky.cz. Portál uživatelům umožňuje zobrazit různé typy podkladových map včetně katastrálních nebo hlukových, což pomáhá rozlišit různé prvky infrastruktury, jako jsou silnice, mosty nebo tunely, a zobrazit plánovanou trasu v terénu.

„Portál umožňuje veřejnosti přímou komunikaci s našimi odborníky. Lidé jednoduše vidí, kudy by trať měla vést a jak se dotýká jejich vlastních či třeba obecních pozemků. Jsem přesvědčený, že tímto krokem posilujeme dialog s veřejností a zvyšujeme transparentnost celého procesu přípravy a výstavby VRT,“ popisuje za Správu železnic ředitel Stavební správy vysokorychlostních tratí Jakub Bazgier.

Přímý odkaz na GIS portál je ZDE.

Vysokorychlostní trať Střední Čechy je klíčovou součástí plánovaného koridoru VRT Praha – Brno – Ostrava, který přinese zkrácení jízdní doby mezi Prahou a Brnem na jednu hodinu a nově nabídne spoje na trase Praha – Jihlava s dojezdem kolem 45 minut.

Správa železnic již poskytuje online přístup ke GIS portálům pro úseky VRT Jižní Morava, VRT Moravská brána I a II, VRT Polabí a VRT Velká Bíteš – Brno. Spuštění dalšího mapového portálu je součástí dlouhodobé komunikace s veřejností a snahy zapojit ji do procesu plánování vysokorychlostních tratí v České republice.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Dotace pro zemědělce

Dobrý den, ANO je prý proti tomu, aby získávání dotací pro zemědělce bylo navázáno na ekologické prvky. Zajímá mě proč jste proti? Vychází to z nějakého průzkumu, který dělal irozhlas. Na jednu stranu mi to přijde docela logické, ale nevím teda, co je těmi ekologickými prvky myšleno a zas je fakt, ž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti: Vláda schválila návrh zákona, který zavádí definici domácího násilí

10:04 Ministerstvo spravedlnosti: Vláda schválila návrh zákona, který zavádí definici domácího násilí

Legislativní návrh zákona, kterým se mění občanský zákoník a další zákony v souvislosti s potíráním …