Stanice Český rozhlas Radiožurnál je na 2. místě mezi českými rádii

03.05.2018 13:36

Stanice Český rozhlas Radiožurnál zaznamenala historicky největší úspěch za dobu trvání výzkumu Radioprojekt.

Stanice Český rozhlas Radiožurnál je na 2. místě mezi českými rádii
Foto: red
Popisek: Český rozhlas
reklama

Podle aktuálních výsledků poslechovosti rádií v České republice za období od 1. 10. 2017 – 31. 3. 2017 se Český rozhlas Radiožurnál posunul na druhé místo v pořadí stanic podle denní a týdenní poslechovosti a podílu na trhu. Posílila také pozice Českého rozhlasu jako celku.

Český rozhlas Radiožurnál ve sledovaném období poslouchalo v průměrném dni 908 tisíc posluchačů, což je o 62 tisíc více než v minulém období. Týdenní poslech stanice se pohyboval kolem 1 milionu 609 tisíc lidí, což je o 118 tisíc více než minule. Podíl Radiožurnálu na rozhlasovém trhu činil 11,4%, tzn. stoupl o 0,9 p.b. proti předchozím výsledkům. Ve všech třech uvedených ukazatelích je Radiožurnál na 2. místě mezi českými rádii.

„Stanice Český rozhlas Radiožurnál dosáhla na pomyslnou stříbrnou příčku v poslechovosti rádií. Je to veliký úspěch a ocenění pro všechny, kteří se na vysílání této stanice podílejí. Pevně věřím, že si tato stanice najde v budoucnu ještě větší počet posluchačů, které zaujme svou programovou skladbou,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Vzrostla i celková poslechovost Českého rozhlasu: některou z jeho stanic poslouchalo v daném období přibližně 1 milion 585 tisíc lidí denně, což je o 85 tisíc více než v předchozím období. Poslechovost v průměrném týdnu se zvýšila o 104 tisíc na 2 miliony 538 tisíc posluchačů. Aktuální podíl na rozhlasovém trhu činí 23,5 %, což znamená nárůst o 1,1 p.b proti minulým výsledkům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: ÚP Brno odvedlo na účet oběti trestných činů rekordní částku

22:49 ÚZSVM: ÚP Brno odvedlo na účet oběti trestných činů rekordní částku

Brněnskému pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se podařilo úspěšně prodat n…