Státní fond rozvoje bydlení ocenil rekonstrukci bytového domu v Opavě

05.05.2016 9:41

Sdružení vlastníků jednotek Palackého 2398/25,2399/27 v Opavě získalo v roce 2015 od SFRB nízkoúročený úvěr z programu Panel 2013+ ve výši 3,32 mil. Kč.

Státní fond rozvoje bydlení ocenil rekonstrukci bytového domu v Opavě
Foto: Státní fond rozvoje bydlení
Popisek: Státní fond rozvoje bydlení, logo
reklama

Finanční prostředky byly použity na odstranění poruch základů domů a opravy hydroizolace spodní stavby, zateplení obvodového pláště, na opravu a zateplení střech, na opravu balkonů včetně zábradlí, výměnu oken, opravu hromosvodů a elektrických rozvodů a zařízení, zdravotně technických instalací a rozvodů plynu a na modernizaci otopné soustavy včetně instalace měřičů spotřeby tepla. V domě jsou také nově opravené společné a vstupní prostory.

„Úvěr má splatnost 20 let s fixací úrokové sazby na  celou dobu splácení  ve výši 1,75 % p.a. V domě je 16 bytů, průměrná výše úvěru na jeden byt činí 207 500 Kč s měsíční splátkou 1053 Kč,“ přibližuje Projekt roku 2015 ředitel SFRB Ing. František Hadáček. „Náklady na energie se v tomto případě snížily o 65 %, což přinese úsporu zhruba 150 000 Kč ročně.“

„Spolupráce s poskytovatelem programu byla milým překvapením, které jsme při této rekonstrukci zažili. Jednoduchost, vstřícnost při jednání, profesionální přístup jak regionálních zaměstnanců, tak zaměstnanců centrály SFRB byly příkladné,“ uvedl při převzetí ceny za nejlepší Projekt roku předseda SVJ Palackého pan Břetislav Schreier.

Podmínky udělení ceny Projekt roku

Opravy a modernizace posuzovaného bytového domu musí být dokončeny v hodnoceném roce. Při výběru Projektu roku z programu Panel 2013+ se hodnotí kvalita, rozsah a komplexnost opravy a modernizace, dosažená třída energetické náročnosti budovy a součinnost žadatele při vyřizování žádosti, čerpání úvěru a provádění kontrol.

Co je Panel 2013+?

Jedná se o úvěrový program pro vlastníky bytových domů a bytů na opravy a modernizace. Mezi jeho hlavní výhody patří nízká úroková sazba, fixace po celou dobu splácení, splatnost až 30 let. Panel 2013+ je vhodný zejména pro majitele bytových domů, kteří modernizací nesplní minimální předepsanou výši energetických úspor pro vstup do NZÚ a IROP (tj. úspora více než 20 %) nebo chtějí provádět opravy a modernizace, které se energetických úspor netýkají, jako je například rekonstrukce bytového jádra, výměna dveří, oprava podlah, vybudování nového výtahu. Jedná se o program kontinuální a jeho rozpočet pro rok 2016 je 600 mil. Kč. Více informací o programu Panel 2013+ a dalších realizovaných projektech naleznete na www.sfrb.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kraj Vysočina: Odstartovaly práce na rekonstrukci urgentního příjmu v pelhřimovské nemocnici

18:23 Kraj Vysočina: Odstartovaly práce na rekonstrukci urgentního příjmu v pelhřimovské nemocnici

V plném proudu jsou plánované stavební úpravy urgentního příjmu Nemocnice Pelhřimov. Moderní zázemí …