Státní fond životního prostředí: Příspěvky na likvidaci autovraků jsou pro letošek vyčerpány

09.04.2021 19:38 | Zprávy

O dotace na ekologickou likvidaci vyřazených vozidel byl opět velký zájem. Částku 25 milionů korun vyčerpalo v předstihu 63 žadatelů a Státní fond životního prostředí ČR příjem dalších žádostí k 16. březnu 2021 ukončil. Další možnost budou mít provozovatelé sběren a autovrakovišť od 3. ledna 2022.

Státní fond životního prostředí: Příspěvky na likvidaci autovraků jsou pro letošek vyčerpány
Foto: Státní fond životního prostředí
Popisek: Státní fond životního prostředí

Dotační výzva číslo 13/2019 podporuje kompletní zpracování vyřazených vozidel, respektive separaci druhotných surovin jako jsou pneumatiky, sklo, textilie a plasty a jejich další zpracování v příslušných zařízeních. Příspěvek ve výši až 750 Kč na jedno vozidlo vyplácí Fond zpětně. Zpracovatelé o něj mohou požádat vždy od ledna do března, a to na vozidla zlikvidovaná v předchozím kalendářním roce.

Příjem dalších žádostí ve výzvě 13/2019 tak bude otevřen opět příští rok, a to 3. ledna 2022. Zpracovatelé budou mít na vozy zlikvidované v roce 2021 k dispozici dalších 25 milionů korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Marek Výborný byl položen dotaz

Vedení výboru

V čem je rozdíl, jestli někdo prosazuje své názory jako poslanec nebo člen nějakého výboru nebo z pozice místopředsedy nebo předsedy výboru? Mají snad ti, co jsou ve vedení výborů nějakou větší moc? Má jejich rozhodnutí nějakou větší váhu? Nebo proč to tak řešíte a nejen vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP: RENCAR nemá žádné právo užívat reklamní plochy v majetku DPP

16:08 DPP: RENCAR nemá žádné právo užívat reklamní plochy v majetku DPP

Městský soud v Praze potvrdil zamítnutí žaloby společnosti RENCAR ze skupiny JCDecaux v klíčovém sou…