Státní tiskárna cenin: Další Pamětní list ze série Funny Money

21.01.2023 14:29 | Tisková zpráva

Dne 16. ledna byl zahájen prodej Pamětního listu v podobě bankovky 1000 Pounds. Jedná se o druhý Pamětní list v podobě bankovky v pořadí ze série Funny Money Oldřicha Kulhánka.

Státní tiskárna cenin: Další Pamětní list ze série Funny Money
Foto: Státní tiskárna cenin
Popisek: Státní tiskárna cenin

Kolekci výtvarných návrhů bankovek souhrnně, nazvanou Funny Money, vytvořil Oldřich Kulhánek s osobitým humorem v roce 1993. Jedná se celkem o sedm návrhů parodií bankovek: 500 000 Frank, 1000 Pounds, 100 000 Dollars, 10 Schilling, 100 Mark, 1 000 000 Korun a 1 Rubl.

Na našem eshopu (ZDE) nabízíme Pamětní list adjustovaný v dárkovém přebalu, který je vyroben z kvalitního grafického papíru. Udělejte radost sobě nebo svým přátelům a zakupte na našem eshopu originální dárek. Získáte tak unikátní sběratelský kousek a zajímavou investici.

Pamětní list v podobě bankovky 1000 Pounds bude vydáván v limitovaném množství čtyř číslovaných sérií A, B, C, D po 500 kusech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Vatikánská smlouva

Pane Havlíčku, proč se polovina poslanců hnutí ANO zdržela při hlasování o tzv. Vatikánské smlouvě? Chcete aby u nás byla církev stát ve státě? Proč jste nehlasovali proti? Dagmar Stöcklová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Hokej na Staroměstském náměstí

13:21 MHMP: Hokej na Staroměstském náměstí

Rada hl. m. Prahy odsouhlasila uskutečnění projekce semifinále, boje o třetí místo a finále MS v hok…