Státní veterinární správa: Nesprávná manipulace s živočišnými produkty v Praze 4

24. 9. 2019 22:30

Veterinární inspektoři provedli ve spolupráci s Policií ČR v minulém týdnu noční kontrolu přepravců, kteří překládali zboží dovezené ze zahraničí a manipulovali s ním na parkovišti v Praze 4 – Krči. Jednalo se o chlazené i zmrazené ryby a plody moře, chlazené maso a mléčné výrobky v celkovém množství 122 kg. Veterinární inspektoři překládku zastavili, zboží již přeložené znehodnotili obarvením a nařídili jeho neškodné odstranění.

Státní veterinární správa: Nesprávná manipulace s živočišnými produkty v Praze 4
Foto: Státní veterinární správa
Popisek: Státní veterinární správa
reklama

Pochybení spočívalo v překládce a manipulaci s produkty mimo provozovnu schválenou pro distribuci živočišných produktů, kdy nemohly být a nebyly dodrženy požadavky na hygienu manipulace a systémy pro zabezpečení zdravotní nezávadnosti produktů, dále zde hrozilo nebezpečí kontaminace z vnějšího prostředí či prostřednictvím samotných řidičů. Některé produkty nebyly navíc označeny.

Na místě inspektoři zkontrolovali celkem tři subjekty, z toho dva nebyly registrovány pro přepravu živočišných produktů a jeden neinformoval příslušnou krajskou veterinární správu o používání dotčeného vozidla tak, aby mohla být provedena jeho kontrola. Zásilky živočišných produktů ze zahraničí nebyly řádně hlášeny na místo příchodu. Jedno z vozidel neodpovídalo hygienickým požadavkům na přepravu. Nebylo vybaveno chladící jednotkou, stěny a podlaha byly z nevhodných nečistitelných materiálů a vnitřní prostor byl navíc špinavý.

Případ bude s jednotlivými subjekty řešen v přestupkových řízeních. Za uvádění do oběhu produktů z neschváleného zařízení hrozí přepravci sankce až do výše 10 milionů korun, za nedodržení požadavků na bezpečnost potravin sankce až do výše 50 milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo financí připravuje kompenzační bonus pro osoby v úpadku

15:48 Ministerstvo financí připravuje kompenzační bonus pro osoby v úpadku

Ministerstvo financí se významně přiblížilo dohodě s Evropskou komisí na možnosti poskytovat kompenz…