Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila stažení klamavě označených masných výrobků z dovozu

19.04.2019 18:23 | Zprávy

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) zjistili další dvě nevyhovující šarže masných výrobků od výrobce TARCZYŃSKI S.A., Ujeździec Maly 80, 55-100 Trzebnica, Polsko, v tuzemské tržní síti. Jedná se o následující výrobky, které inspektoři odebrali v provozovně společnosti Lidl Česká republika v.o.s., Písečná 5583, Chomutov:

Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila stažení klamavě označených masných výrobků z dovozu
Foto: SZPI
Popisek: SZPI

PIKOK KABANOSY EXTRA TENKÉ, velikost balení: 120 g, šarže: L 0212/F130/14457 07:34:59/ 11 13, datum minimální trvanlivosti do: 20.06.2019, země původu: Polsko. Výrobce na obalu mj. uvedl: „100g kabanosů bylo vyrobeno ze 143g vepřového masa a 14g hovězího masa“. Laboratorní rozbor ale neprokázal přítomnost hovězí bílkoviny, výrobek tak namísto deklarovaných 14 gramů hovězího masa obsahuje maximálně 1 gram hovězího masa (limit laboratorní metody).

PIKOK KABANOSY S CHILLI, velikost balení: 120 g, šarže: L 0196/F130/11073 08:19:37/ 11 12, datum minimální trvanlivosti do: 20.06.2019, země původu: Polsko. Výrobce na obalu mj. uvedl: „100g kabanosů bylo vyrobeno ze 142g vepřového masa a 14g hovězího masa“. Laboratorní rozbor ale neprokázal přítomnost hovězí bílkoviny, výrobek tak namísto deklarovaných 14 gramů hovězího masa obsahuje maximálně 1 gram hovězího masa (limit laboratorní metody).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Rakušan

Dobrý den, pane Mašku, všimla jsem si, že dost útočíte na Rakušana. Vadí vám jen on sám nebo máte problém se stranou jako s celkem? A je podle vás STAN horší než třeba ODS?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Růst investic, pokračující transformace a stabilní provoz

19:26 ČEZ: Růst investic, pokračující transformace a stabilní provoz

Skupina ČEZ dosáhla za první tři čtvrtletí roku 2025 provozního zisku před odpisy (EBITDA) 103,2 mld…