Strakonický pivovar vaří Letní speciál, poprvé z australského chmele

13.04.2021 22:11

Sládek strakonického pivovaru Vlastimil Matej založil dnes první letošní várku speciálního piva s názvem Dudák Letní. Podle Mateje půjde o nefiltrované, lehké, světlé pivo s výrazným chmelovým aroma, s obsahem alkoholu 3,0 % obj. Podobné pivo vařil sládek již loni a co se ohlasů i prodeje týká, bylo velice úspěšné.

Strakonický pivovar vaří Letní speciál, poprvé z australského chmele
Foto: Pivovar Dudák
Popisek: Pivovar Dudák, logo
reklama

„Dudák Letní je lehké pivo na léto, ale se zajímavou chutí a intenzivní hořkostí, což se nám soudě dle zájmu o něj v loňském roce podařilo. Letos bychom loňský úspěch rádi překonali a uvařili várky dvě. Pivo teď stráví 10 hodin na varně, následně bude jeden týden kvasit v otevřených kádích na spilce a do konce května bude zrát v ležáckém tanku v našich sklepích. Těším se, že ho budu chodit každý den degustovat,“ uvádí sládek Matej.

Anketa

Vadí vám, že kandidát na ministra kultury Birke nemá vysokoškolské vzdělání?

36%
64%
hlasovalo: 3846 lidí

Stejně jako loni používá při vaření čistě zahraniční chmel. „Jedná se o německý chmel Mandarina Bavaria, anglický Fuggles a nově i australský chmel Enigma. Výsledné aroma díky použitému chmelu Mandarina Bavaria připomíná citrusy a mandarinky,“ uvádí Matej. „Je to pivo, které by mělo v horkých letních dnech osvěžit a zároveň je díky použití zahraničních chmelů svou hořkostí speciální,“ dodává sládek s tím, že prodávat se začne v poslední květnové dekádě.

Chmel bude do piva opět přidaný i ve studené fázi ležení, tedy na poslední chvíli, aby vynikla jeho původní chuť. Prodávat se bude samozřejmě v sudech, k tomu litrových lahvích s patentním uzávěrem a nově také v klasických půllitrových lahvích, kam se bude stáčet filtrované pivo. „O Velikonocích mělo velký úspěch dárkové balení po třech čirých třetinkových lahvích, které se zcela vyprodaly. V podobném balení chceme pivo prodávat i tentokrát,“ uvádí ředitel pivovaru Dušan Krankus.

Dudák Letní bude opět v prodeji v obchodní síti COOP, aby bylo v nabídce co největšímu množství zákazníků. Stejně jako v loňském roce ho bohužel nebude možné ochutnat na tradiční Pivovarské pouti, kde mívaly strakonické letní speciály svou premiéru. V pořadí 21. Pivovarská pouť byla kvůli současné situaci znovu zrušená.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kraj Vysočina: Stezka železné opony, která má napojení i na Vysočinu, je cyklotrasou roku

18:23 Kraj Vysočina: Stezka železné opony, která má napojení i na Vysočinu, je cyklotrasou roku

Čtyři sta kilometrů dlouhý česko-rakousko-slovenský úsek Stezky železné opony – EuroVelo 13, na jeho…