Středočeský kraj: Nový informační portál reaguje na aktuální situaci Covid-19

19.04.2020 13:00

Středočeský kraj spolu se Středočeským inovačním centrem (SIC) spustil iniciativu Středočeši Středočechům – společně to zvládneme.

Středočeský kraj: Nový informační portál reaguje na aktuální situaci Covid-19
Foto: kr-stredocesky.cz
Popisek: Středočeský kraj - znak

Nové webové stránky www.stredocesistredocechum.cz (ZDE) reagují na nouzový stav v rámci šíření koronaviru. Na základě výzev občanů, starostů a podnikatelů Středočeského kraje byla vytvořena jednotná platforma, která zprostředkovává všechny podstatné zprávy ve spojení s krizovou problematikou COVID-19 na jednom místě. Pravidelně aktualizovaný obsah s těmi nejdůležitějšími informacemi je sdílen společně s nabídkou a poptávkou Středočechů, kteří chtějí nebo potřebují pomoci.

„Nacházíme se v turbulentní době, která ovlivňuje nejen naše životy, ale fungování celé společnosti a každého jednotlivce. Jsem ale přesvědčena, že naše úsilí nám pomůže lépe tuto situaci zvládnout, protože věřím, že společně to zvládneme“, říká ke vzniku portálu hejtmanka Středočeského kraje, Jaroslava Pokorná Jermanová a dodává: „Abychom to společně zvládli, je potřeba své síly zaměřit na aktuální situaci a to nejen zdravotní, ale soustředit se i na dopady, které tato doba přinese do našich soukromých i pracovních životů. Proto se snažíme pomoci našim lidem se v tomto období zorientovat dle jejich aktuálních potřeb. K tomu by tento portál měl pomoci“.

„Portál Středočeši Středočechům bude pro zaměstnavatele a podnikatele nejen kompasem v nelehké době, ale především užitečnou pomocí. A to ať už se to týká části burza práce zaměřenou jen na náš kraj, nebo připravovaných dalších podpůrných aktivit, aby se více seznámili občané s firmami a podnikateli ve svém okolí a podpořili regionální rozvoj. Věřím, že portál bude i v době, kdy se situace zklidní a nastartují se opět plně podnikatelské aktivity, hojně navštěvovaný, protože přehledné, aktuální a konkrétní informace jsou v každé době to nejdůležitější“, říká vicepresidentka Hospodářské komory ČR Irena Bartoňová Pálková.

Čtyři hlavní sekce – KRAJ, OBČAN, PODNIKATEL, OBEC – představují zároveň cílové skupiny nového webu. Důležité informace pocházejí nejen z kraje, krajského krizového štábu a hygienické stanice, ale rovněž z ministerstev, Úřadu vlády či ze středočeských poboček CzechInvestu a Krajské hospodářské komory Středočeského kraje. Dobrovolníci navíc mohou na stránkách nabídnout své služby či produkty. Pro firmy je připraven seznam možností finanční podpory nebo nová legislativní opatření pro OSVČ. Vše je opatřeno odkazy na relevantní instituce a další zdroje užitečných informací.

„Obsah připravují naši odborníci ze SIC, ve spolupráci se zástupci jednotlivých odborů Krajského úřadu Středočeského kraje. Každý z těchto „redaktorů“ proto velmi dobře zná svou cílovou skupinu i její potřeby. Díky tomu je dosaženo maximální reflexe a pokrytí s aktuálním zaměřením na Středočeský kraj,“ říká Marek Špok, ředitel Středočeského inovačního centra. S využitím informačního portálu se počítá i po odeznění koronavirové krize s ohledem na řešení jejích dopadů. Struktura stránek je nastavena tak, aby se dala využívat například jako tržiště práce, komunikační nástroj pro drobné podnikatele či všechny obyvatele Středočeského kraje.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

aktivistická politika STAN

To jste zhodnotil přesně, i já jsem z vývoje hnutí jako její (nyní už bývalý) volič zklamaný. Čím ale mslíte, že to je, že se tak odchílila od svých kořenů? Je za tím nové vedení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VOC Znojmo: Svatý Václav bude slavit s Královským ryzlinkem VOC

8:40 VOC Znojmo: Svatý Václav bude slavit s Královským ryzlinkem VOC

Na nové víno Královské řady VOC Znojmo si musí milovníci vín počkat do 28. září, na svátek svatého V…