Studentská soutěž Business goals se poprvé uskutečnila celostátně

16.05.2018 15:20

Vybrat námět pro absolventskou práci, který bude reflektovat aktuální téma, je pořádně tvrdý oříšek. Své o tom ví i studenti, kteří se zúčastnili soutěže Business goals o nejlepší absolventskou práci VOŠ.

Studentská soutěž Business goals se poprvé uskutečnila celostátně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti, ilustrační foto

Ve čtvrtek 10. května se otevřely soutěžícím dveře konferenční místnosti v budově holešovické Vyšší odborné školy cestovního ruchu (www.voscr.cz), aby přednesli svoji absolventskou práci a zasoutěžili si o hodnotné ceny. Celá akce se konala pod záštitou Hospodářské komory, kterou na akci zastoupil Ing. Miroslavem Křepelka a stal se členem poroty společně s vyučujícími.  Soutěže se zúčastnily celkem čtyři školy. Za každou byli vybráni dva žáci, kteří měli dle pedagogů nejoriginálnější myšlenku. Účastníci soutěže museli svůj projekt obhájit formou prezentace před porotou.

Na prvním místě se s přehledem umístil Dominik Fadrný z Vyšší odborné školy ekonomické a zdravotnické v Boskovicích, s prací “Odkaz Marie Ebner-Eschenbach pro cestovní ruch”.
“Dělal jsem na tom od září až do března,” říká vítěz, který již 6 sezónu dělá průvodce na zámku v Lysicích, kde ho také napadl námět pro jeho práci. Na 2. a 3. místě se umístili studenti pořádající škoy, konkrétně Lucie Kacovská s tématem “Obnovení tradic religiozního cestovního ruchu na Praze 7”, a Šimon Kameník s prací “Potenciál Prahy 7 jako destinace cestovního ruchu pro japonské turisty”.

Vedle možnosti veřejně prezentovat svou práci byla pro studenty přínosem také zpětná vazba odborné poroty. „Se soutěží Business Goals máme letitou pozitivní zkušenost, v minulosti byly některé z prezentovaných prací zveřejněny i na portále Kudy z nudy a Turistického informačního centra hl.m. Prahy,“ říká ředitel VOŠ CR Libor Bastl a dodává, že také proto se rozhodli letos soutěž uspořádat na celostátní úrovni. „V budoucnu se budeme snažit oslovit i další VOŠ. Pro studenty je velmi motivující vidět, jak jejich projekt může být implementován do praxe,“ dodal ředitel Bastl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senát v novém složení začne projednávat zákony 15. listopadu

20:01 Senát v novém složení začne projednávat zákony 15. listopadu

Ustavující schůze Senátu bude zahájena 14. 11. 2018 v 9:00, noví senátoři složí slib. Druhá schůze S…