Studium v Kurzu vyšších důstojníků na Univerzitě obrany završilo přes 130 absolventů

1. 7. 2017 15:44

V historických prostorách brněnské Nové radnice bylo ve čtvrtek 29. června dopoledne vyřazeno více než třináct desítek absolventů Kurzu vyšších důstojníků, kteří úspěšně zakončili několikaměsíční studium, jehož garantem je Centrum bezpečnostních a vojenskostrategických studií Univerzity obrany v Brně. Spolu s jejími představiteli se slavnostního ceremoniálu zúčastnil i poradce náčelníka Generálního štábu AČR generálmajor Jiří Verner a ředitel Agentury personalistiky AČR plukovník Vratislav Beran.

Studium v Kurzu vyšších důstojníků na Univerzitě obrany završilo přes 130 absolventů
Foto: Univerzita obrany
Popisek: Univerzita obrany, logo.

Na úvod slavnostního vyřazení připomněl rektor-velitel Univerzity obrany brigádní generál Bohuslav Přikryl, že počet letošních absolventů je nejvyšší za posledních několik let. Je to jedním z důsledků a viditelných projevů nového systému řízení kariér vojenského personálu, který se v rezortu Ministerstva obrany a Armády České republiky postupně implementuje (v lednu 2017 jeden prezenční kurz absolvovalo 25 důstojníků a v červnu 2017 jeden prezenční a dva kombinované kurzy už 133 důstojníků).

„Důležitým rysem tohoto systému je úzká provázanost hodnocení práce na zastávaném služebním místě a dosažené vojenské hodnosti s příslušnou úrovní kariérového vzdělání jako předpokladu a východiska pro další postup a perspektivu v kariéře vojáka z povolání,“ uvedl generál Přikryl.

Poté už absolventi v jednotlivých skupinách přebírali z rukou rektora-velitele Univerzity obrany Bohuslava Přikryla doklad o úspěšném absolvování studia. Bezprostředně poté přijímali gratulace generálmajora Jiřího Vernera a ředitele Centra bezpečnostních a vojenskostrategických studií generálporučíka ve výslužbě Jaroslava Kolkuse.

Nejlepší absolventi byli oceněni

V druhé části ceremoniálu převzali za dosahování výborných studijních výsledků a aktivní přístup k plnění povinností v průběhu celého studia v kariérových kurzech věcný dar náčelníka Generálního štábu AČR major Josef Daňhel, major Tomáš Krampl a kapitánka Ivana Otřísalová. Ceny nejlepším studentům na návrh ředitele Centra bezpečnostních a vojenskostrategických studií udělil i rektor-velitel UO. Jejich příjemci se stali major František Tomov, kapitán Marek Koutný a kapitán Vít Krchňavý.

„Ke každému řešení vede několik cest a já věřím, že dokážete vždycky identifikovat tu správnou,“ oslovil generálmajor Jiří Verner v závěrečném vystoupení čerstvé absolventy Kurzu vyšších důstojníků a přidal jim několik praktických manažerských rad, které vyplývají z jeho působení v rámci Armády České republiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FN Ostrava má první certifikované cerebrovaskulární centrum v republice

22:45 FN Ostrava má první certifikované cerebrovaskulární centrum v republice

Komplexní cerebrovaskulární centrum FNO získalo jako první pracoviště v republice a teprve čtvrté v …